bebek hıçkırması nasıl olur?

mayaberry soruyor: 8

bebek anne karnında hıçkırırken nasıl hisedilir. 2 gündür sanki karnımda elektirik çarpıyo gibi ve sık tekrarlanıyor bebek uyandığı zamanlar sanırım. acaba bebekmi hıçkırıyor... bebek hıçkırması nasıl hisedilir.. sanki elektirik çarpıyor gibi 2-3 sn aralıllarla sürüyo geçiyor.. acaba bebişim mi hıçkırıyor :)

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


cerenaltintel

Ritmik ve özellikle 30. haftadan sonra çok net hissediliyor, öncesinde farkedilemeyip, başka şeylerle karıştırılabilir belki.  Şimdi dışarıdan da gözüküyor; sende 6-7 hafa sonra karnında aşğıdaki görüntü ile karlşabilirsin :)  http://cerengulerfotograf.blogspot.com/2010/07/hickirik.html


mayaberry

cerenaltıntel verdiğin linkte ne var göremedim. merakta ettim açıkçası :) resim mi yoksa video mu anlamadım :(


cerenaltintel

Yüklenmemiş video benim siteye, hıçkırığını yakalamıştım geçen haftalada:)
 http://www.dailymotion.com/video/xe13hr_hckrk_lifestyle


mayaberry

cerenaltıntel gördüm videoyu şimdi çok şeker ama ya resmen anlaşılıyor hıçkırdığı :)rana_defne

Tarif etmek için kullanılabilecek en güzel kelime "ritmik" bence. Benim kız, hep rahim ağzım civarından gıdıklıyor beni. Doktora sordum, hıçkırarak ciğerlerini geliştirmek için nefes alma provası yapıyor dedi. :)


cerenaltintel

mayaberry ; gerçekten de zıp zıp zıplatıyor bazen, günde 1 bazen 2 kez kesin hıçkırık tutuyor.
Denkdemir; benim doktorum da aynısını söyledi, nefes alma pratiklerini yaparken tutarmış hıçkırıklar, akciğerleri gelişiyormuş.


bilgetsgn

CEREN ne harika buuu... cok etkilendim... allahım iyice heyecanlandırıyosunuz insanı ,

ehehehehehehhehehe


pttszey

Benim içimdeki mucize 30 hafta önce yerine yerleşti. Süper hareketli. Pozisyonu şu anda baş aşağı. Zaten hareketli olduğu için hıçkırıklarını çok fazla hissetmiyordum. Dün gece göbeğimin alt tarafında seyirme gibi ama daha güçlü ritmik hareketler hissederek uyandım. Bir 10 dakika geçmesini bekledim. Geçmedi, uyku da kalmadı zaten. Anladım, minik melek hıçkırıyor. Salona gittim. Göbeğime masaj yaparak konuştum onunla. Hıçkırığın normal olduğunu, sinirlenecek bir şey olmadığını, birazdan geçeceğini ve uyuyacağımızı anlattım. Anladığından değildir ama muhtemelen sesim ve masaj sayesinde rahatladı, önce hıçkırığı kesildi, bir iki döndü. Sonra uyuduk mışıl mışıl. Ama itiraf etmeliyim gerçekten biraz sinir bozucu bir his. :DCevaplamak için Üye ol