Biberon kaynatmalaR

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


babygirl__ipk

teşekkürler ülkü :)


Aysegul_

bir şey soracağım biberonlardaki bpa sadece sıcakta mı zararlı yoksa her daim mi ? ben açıkçası biberon kullanamıyorum. çok çok nadir, bazen alıştırmaya çalışıyorum su koyup içine, ama alışmıyor. biberonu da kaynatmıyorum, sıcak su da kullanmıyorum. sadece su ve sabunla yıkıyorum. bu durumda da zararlı oluyor mu ?


Elcino_mutluatolye

babygirl, cam biberonlarin emzikleri ya da diger plastik aparatlari varsa Dr. Brown gibi, onlar icin bpali bpasiz durumu soz konusu olabilir belki...


NORTH_TAN

Cam kimyasal geçirgenlik konularında temiz. Sadece kırılma anında, çatlak olaması dumunda çok riskli. Ağır olduğundan bebeğin taşıması zor.Ben yinede cam kullandım.
BPA riski sıcaklık, yağlı,asitli ürünler ve uzun zamanlı saklama ile artıyor. Bu sadece BPA için değil her türlü plasik malzeme için geçerli.
Dondurma kabına koyduğunuz sıcak yemek, balkonda güneşin altında tuttuğunuz su, su şişesindeki meyvesuyu, çerezliğe konulmş tereyağı,...... 
Plastiklerinde kullanma kılavuzu olmalı ve ona göre kullanmalıyız.Dilekoz

Bulaşık makinasında plastik biberon hiç koymadım, zaten bpa'lı/bpa'sız ayrımı çok kısa süre önce ülkemizde konuşulmaya başlandı. Ne tesadüftür ki, bir süre sonra da bpa-free ürünler geldi... Ben camdan şaşmayın derim. Küçükken zaten atıp kırmaları mümkün değil.


nurcan_kaya

neden biberonları bulaşık makinasında yıkıyorsunuz ki.şimdi heşey kimyasal maddedlerden ibaret.bulaşık makinasına koydugumuz ilaçların ne oldukalrı pek belli değil.ben hiç byulaşık makinasında filan yıkamıyorum.normal duru suyla iyice yıkıyorum fırçalıyorum temiz suda kaynatıyorum kuruluyorum öyle kullanıyorum.deterjan giib şeyler kullanmak bana daha anormal geliyo.ayrıca tamma bebeklerimiz tabiki mikrop kapmamalı ama sakınan gözede çöp batıyo gerçekten.azcık dirençleri vucutları alışmalı die düşünüyorum.çünkü teknolojik ürünler bildiğimiz kadarda zararsız değil.en temizi  duru su fırça ve kaynatma.cam biberon tertemiz oluyo zaten.aradada değiştirmek :)


julyasia

bende beyaz sabun ile yıkayıp sonra kaynatıyordum ama 6 aylık olduktan sonra kaynatmamaya başladım
zaten 6 aylıktan sonra heryeri yaladıkları için varsın biberonları da steril olmasın :))


Betul_Emre

cam biberon kullanmak varken neden bu plastik biberon kullanma ve idame çabası anlamıyorum.. kullananların bir bildiği var ve bize anlatmıyorlar sanırım..

neden cam değilde plastik (bpa free olanlar dahil)?Cevaplamak için Üye ol