Cok uyku normalmidir ?

oglumlahayat soruyor: 9

arkadaslar oglum gecen 10 gun icinde rhatszdi.ates kusma ishal.cok uyuyordu  yataktaan kaldirdik mi agliyordu normal dedik hasta diye .iyiylesti cok sukur ama hala cok fazla uyuyor gun icinde 2 saatte bir uyyor.mesela 15 de kalktiysa 17 e dogru huysuzlasiyor anliyoruz ki uykusu var.oyalayalm uyutmayalim diyoruz agliyor hayatta oyalanmiyor.bebek buyudukce uyaniklik saati artar diyorlar ama bizde tam tersi .bi sorun olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


trapper23

benim kızım 5 aylık saat başı yada 2 saatte bir uyur bazen 2 bazen 3 saat yatar .bu bbebekten ve çocuktan çocuğa farklılık gösterebilir.çok sorun edip kendinizi üzmeyin bence .doktorunuzada bir danışın yinede .pukaa

normal bu aylarda 2-2,5 saat uyanık kalabilirler endişelenicek bişey yok bence benimd eoğlum 2 saatte bir uykusu geliyor yattığında ne kadar uyuyor mesela?


oglumlahayat

uyku saatimiz de en fazla 2 saat iki saatte bir uyanir.gece uykusuna malesef erkn yatamiyr cnnku ayakta uyuyor uyku duzeni oturtamadik uyaanikken neseli cogunlukla ama belli de olmuyor bir anda aglayiveriyr.disimiz cikyor bide


ketrin

Bizimde doğduğundan buyana çok uyku problemimiz olmadı hala herkes şaşırır. Akşam 10 gibi yatar mesela ertesi gün 11,30 dan önce kalkmaz sonra kahvaltı ve 14:0 te yemeğini yer ve 14.30 da yine uyur saat 17:00 a kadar. günde 15-16 saat uykuda geçer aslında bazen gündüz uykusundan uyandırmasam daha da uyuyabilir. Bende sorun yoktur. yapısal bişey seviyor demekki. Hem sizinki daha çok küçük.Kozzy

2 saatte bır uyuyor demıssınız, pekı uyku suresı ne kadar oluyor ?


ihb

bencede yapısal birşey bu uyku.oğlumda doğduğundan beri sürekli uyurdu.şimdi uykusu 1 kereye indi ama yinede o 1 hakkının uzuuun uzuuun kullanır.ama küçükken hep sizinki gibiydi yer uyurdu:)hiç sorun etmeyin bence bu allahın size bir lütfü:)))


mother_of_sons

oğlum o dönemde 2 saat uyanık kalır 1 saat uyurdu gündüz, gece 3-4 saat aralıklı süt için uyanırdı. sorun olduğunu sanmam.


hatta beni çok rahatltırdı oğlumun bu 1 saatlik molaları işimi gücümü yemeğimi yapardım sırayla sonrada dinlenirdim :)


derya08

Peki bu iyileştiği dönemde ilaç kullandımı,hasta demişsiniz.Çünkü bende 5 gündür antibiyotik kullandım ve aşırı halsizlik yaptı.Sabah kalkıyorum 2 saat sonra yine uykum geliyor.Belkide ilaçların yan etkisi olabilirmi.Sonuçta rahatlatıcı etkisi vardır.


oglumlahayat

uyku süremiz 1  - 1,5 saat en fazla..evet ilaç kullanıyorduk sanırım onun etkisi çok...iyileşti çok şükür eskisi gibi uyumak için ağlamıyor .


Cevaplamak için Üye ol