kendi kendine uyuyan bebekler

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


adelaida

o kitap benim hayatımı kurtardı, çook işe yaradı. D&R dan almıştım 20 tl civarıydı galiba.
gaz sıkıntısı olabilir, bizdede oluyordu yarım fitil veriyordum çok ağladığında.
anne sütü alıyor galiba değil mi? Bizim 4.5 ay civarı çok ağlamalarımız vardı meğer sütüm yetmiyormuş, kilo alımı azalmıştı 5. ayda ek mamaya başladık biraz rahatladım. Sizde nasıl kilo alımı?


adelaida

emmeyince göğüsler sertleşiyorsa var demekki sütün maşallah. benim artık 4 aydan sonra pek dolmuyordu göğüsler, berk 7 aylık olduğunda da hepten bitti zaten. demekki sorunu açlık değil. belliki çok gazlı bir bebek. merak etme benim berkim de çook gazlıydı ama 5 aydan sonra falan azaldı o gaz ağlamaları, rahatladı. bende masaj yapardım, bacaklarını karnına doğru iterdim pırt pırt gaz kaçağı olurdu alttan:)
calpol bi halta yaramıyor bu durumlarda, fitil daha etkili evet, ama çok sık vermemek lazım. ancak baktın olacak gibi değil o zaman verin.
biz gaz için neler denemedikki...bitkisel şuruplar falan işe yaramıyor hiç. ilk aylar bebeğin mide bağırsak sistemi tam olgunlaşmadığı için yapacak birşey yok, sabır:)


lacivert0

senemberk seni rahatlatır mı bilmem ama ikizlerimden kızımda kolik vardı hem kızımda hem oğlumda gaz sancısı vardı. oğlumun ki daha hafifti ve daha erken geçti. kızımın koliği 3. ayın sonunda hafifledi 4. ayın sonunda geçti.

oğlumun gazı hafifti ama ilk 3 ay ne çile çektim ikisini de yatırmak için. oğlumu ayakta sallıyorduk. kızımın çingene beşiği vardı. sonra çingene beşiğini gaz olayı bitince kaldırdık.

park yatağın hamak katında sallayarak uyuttuk (böyle yazdığıma bakma bazen saatler sürerdi) oğlum gündüz ayakta uyurdu ama gece yatağına koyar tommy i açardım 30-45 dk. kendi kendine uyurdu.

sonra bu düzende bozuldu hem kızım hem oğlum emzirme pozisyonunda benim/sadece benim kucağımda uyuyorlardı bileğimin sancısına artık dayanamıyordum. saatlerce salla 30 dk. sonra hop uyansınlar. bide oğlumu önce kucakta bayılt sonra ayakta salla en son yatağına taşı orda pış pış yap.

son 15 gündür kızım bizim yatakta yada yerde minderde sırtı bana gelecek şekilde yan yatıyor ben ona sarılıyorum ninni söylüyorum bazen 1 ninni bazen aynı ninniyi 40kez tekrar ederek. çok güzel uyuyor. ara ara uyanıyor git 2 pış pış yatsın.

oğlumda kendi yatağında yan yatırıyorum ninni söylemeden totoyu pışpışlıyorum yatıyor. bunun için en az 2 saat uyanık olması lazım yoksa kolay uyuyamıyor.

bide yataklarında hiç yatağın dışına çıkmayan oyuncak var uyanınca onunla oynuyor.

her bebek bir değil bizim bu düzen ne kadar sürer bilmiyorum ama 6 ay süren çileden sonra şimdi çok rahatım.

illa kendi kendine uyusun diye ne kendini ne bebeğini germe. çok iyi anlıyorum seni çünkü bu çileyi X2 olarak yaşadım/yaşıyorum


dygush

senem bende hemen hemen aynı durumdayım.bende kitabı aldım ama okuyacak vakit bulamıyorum.bu arada çıkamadığım için kitapyurdundan aldım.zaten bütün gün uyutmaya çalışmakla geçiyo.benimde gözüm kapıda eşimin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.söylemesi kolay tabi ama çok stres olmamaya çalış çünkü hissediyorlar ve daha asabi olabiliyorlar.bebeğin nası rahat ediyosa bırak öyle uyusun bu aralar sıkıntısı varmış belli.lacivertinde dediği gibi kasma kendini.ama hiç kolay değil haklısın :(  allah sabır versin
Cevaplamak için Üye ol