alerji nasıl anlaşılır?

aytude soruyor: 3

Yaklaşık bir haftadır oğluma gece 10 öğünü olarak aptamil veriyorum, 180 ml. Burnunda tıkanma var, akıntısı var. Aptamil'in içeriği de inek sütü malum, acaba alerjisi olabilir mi, burun akıntısının sebebi bu olabilir mi? Daha yeni geçmişti burun akıntısı, şurup kullamıştık. Tekrar başladı. Ben nedense aptamiş alerji yapacak diye korkuyorum. Nasıl anlarız inek sütü alerjisi olup olmadığını?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ekim_

Merhaba Aytude,
Evet mama içeriği de inek sütü;ama belirtilerin biraz farklı senin.Sanki gıda kökenli değil de solunum yolu kökenlibir allerjisi var gibi. İnek sütü allerjisinde deri döküntüleri(özellikle makatta),bulantı kusma, gaz ve dışkıda kanama odakları oluyor.Sende bunlar yok.


ekim_

Bir de vazomotor rinit var:örneğin soğuk ya da sıcak havada;sıcak yemek yerken;ya da tam tersi soğuk bir şey yerken, acı bir şeyler yenildiği zaman insanların burnu akar.eğer akşam oda ısısı çok düşüyorsa böyle bir şey olabilir.


violeta

Merhaba,

İnek sütü alerjisinde dışkıda sümük sürekli huzursuzluk, deride kırmızı benekler, ağlama nöbetleri olur. Eğer bunlar yoksa şüphelenme bence. Bunlardan biri bile olursa emen doktora gitmeni öneririm. Bu arada burnundaki tıkanma başka bir alerji sebebiylede oluyor olabilir.Cevaplamak için Üye ol