diş çıkarma

Emine_ArasJan soruyor: 7

3 aylık bebeğim köpek dişlerini çıkarıyor, birkaç dişlik aldım ama ağzının iç kısmına sokamadığı için kaşıntısını gideremiyor, jel de kullanmak istemiyorum açıkcası işe yarayacağını sanmıyorum. tafsiye edeceğiniz bir sebze/meyve var mı eline versem boğazına kaçmadan kaşıntı ihtiyacını nasıl giderebilirim?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


angel34

Köpek dişi olduğundan emin misiniz? Çünkü bebekler ilk önce alt-orta dişleri çıkartıyorlar da..


ema

Ben diş çıkarma dönemlerinde eline pırasanın beyaz kısmını veriyom uyuşturduğu söyleniyor.


ipek78

Ben havuç verirdim soguk soguk iyi gelirdi. Taze soğanı Cok tavsiye eden var..


ayberke

Bende ucu seffaf olan küçük beslenme kaşıkları var onu buzdolabına koyar sonra  soğuk soğuk kullanırdım.Gırç gırç dişlerini kaşırdı.Kaşık olarak kullanmadık ama diş kaşıma için çok işimizi gördü.


asyaperi

sevgili mine bence burda yanlıs olan birsey vr arastırdıgım kadaıyla uc aylık bır bebegın ılk kopek dısını cıkarması pek mumkun degıl hatta ılk dısını cıkarması bıle 3 ayda olmayan bıse degıl ama cok nadır gorulen bır durum normal sartlarda en erken 5 ay dıye bılıyorum ama tabı 3 aydan sonra yerlerı olusmaya baslıyor salya baslıyor ve agızını kesfettıgı ıcınde elı sureklı agzında olabılıyor bunu dısle karıstırıyor olabılırsın bence henuz dıs cıkarmıyordur jele yada herhangı bır seye ıhtıyacı oldugunu dusunmuyorum anne sutu alıyormu bılemıyorum ama 3 aylık bır bebek ıcın elıne yıyecek vermek bnce dogru degıl ek gıda ıcın henuz cok kucuk cunku anne sutu yada almıyorsa mama yeterlı bence


ipek78

Asyaperi Cok haklı. En önemli detay gözümden kaçmış, kusura bakmayın.. 3 aylık bir bebeğe vermeyin elbette sogan falan.. Bizde de 3 ayda başlamıştı salya ve kaşıntılar ama dis 5. Ayda çıktı. Temiz bir bezle masaj yapabilirsiniz dis etlerine demişti doktorumuz o zaman..


Emine_ArasJan

hem devlet hastanesi hem özel hastanedeki doktor köpek dişi dedi, ben de 2 aylıkken dişlerimi çıkarmışım, sanırım genetik. mısır tanesi büyüklüğünde 2 dişi var, diş buğdayını birkaç hafta önce yaptık bile.  önerilere teşekkür, şu kaşık önerisini dikkate alayım diyorumCevaplamak için Üye ol