inliyor

esma2012 soruyor: 7

kızım gündüz degil geceleri uykusunda cok inliyor. kollarini ve bacaklarini kaldiriyor. gazdir diye sürekli masaj yapiyorum ve baya gazini cikartiyor ama bu inlemeler ve hareketler hic gecmiyor tuhaf olan emerken ve sabah günes dogudunda geciyor. ne olabilir? normalmidir acaba?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ayberke

Bence cocuk norologuna gosterin iciniz rahatlasin diye


fistikcik

Eğer başka bir sıkıntısı yoksa (genel huzursuzluk gibi), uyurken sesler çıkarma ve ellerini-kollarını hareket ettirme bu dönemde normaldir. Uykusu hafifleyince bebekler bunları yaparlar. Uykuda istemsiz el-kol hareketleri 3 aydan sonra azalır. Ama uykuda sesler bir süre daha devam eder.


esma2012

huzursuzlugu cok sadece gündüzleri pek uyumuyor yani uykusuna gec daliyor


silky

Kızımında gece uykusunda inlemeleri cok olurdu ilk aylarda. Ben de endiselenmistim ama gazdan olabilecegini soylemisti doktorumuz. Sonra kendiliginden gecmisti. Kontrole gittiginizde siz de doktorunuza danısın gene de..


sevcanvet

benim bebeğimde aynısını çok yaptı sabahda çok fazla gaz çıkarırdı, geceleyin gaz sancısı tutuyor diye düşünmüş fazla önemsememiştim, tabi içinizin rahat etmesi için doktorunuzu arayabilirsiniz


honeygirl

benim kızım 1 yaşına yeni bastı bu inleme şeklinde ağlamaları hala oluyor, endişelenecek bir durum gözüyle bakmamıştım,umarım kötü bir şey değildir,ek gıdaya geçişimizle başlamıştı gazı olduğundan ağlıyor, pıtlatınca rahatlıyor farkediyorum. ek gıdayla gaz olayları çok paralel haa bir de diş çıkma dönemlerinde de böyle huzursuzluklar oluyor, azı dişleri zorluyor bu aralar.

bu durum bence sizin de canınızı sıkacak kötü bir durum değildir dönemseldir, sağlıklı günler...


ezgiceylin

kızım ilk doğduğu zamanlarda bizde yaşadık bu duyguyu...resmen benimde ağlayasım geliyodu o inleyince ağlama sızlanma inleme  arası birşeydi.biraz büyüyünce geçti uykusu hafiflediği sırada uyanmaya yakın oluyodu daha çok .birde gazdan tabiii..Cevaplamak için Üye ol