7 aydayim ve 13 kilo aldim

aryaa soruyor: 7

 

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


EmirPinar

6 ay boyunca bulantı ve kusmalarım olduğu için fazla kilo almadım şuanda 31 haftalık gebeyim  son 3 haftadır 3 kilo birden aldım:)şuanda tam 8 kilo almış durumdayım(hamilelik şekeri olduğu için diet yapmak zorunda kalıyorum bu aralar fazla diete uyum sağlayamadığım için bebek kilolu olacakmış...şekeri olanlara dikkat!!!şeker kontrolünü unutmayın..


sevimli

hamilelikle en ideal olan 6 aya kadar her ay 1 kilo almaktır.sonraki aylrda ise 2 ser kiloya cıkacaktır 12 yada 13 kiloyla hamilelik bitirilmeli.öyle çok yemenin bebeğe bir faydası yok önemli olan sağlıklı ve düzgün beslenmek sabah sütünüzü akşa yemeklerinde yoğurdunuzu eksik etmeyin kalsiyum ihtiyacınızı karsılarsanız halsiz ve bitkin olmaz ve son aylarda ayaklardaki kasılmaları  engellemiş olursunuz .tavuk balık ve bol bol meyve yemelisiniz.kola cay meyva sularından uzak durun fazla cola içmek bebeklerde hiperaktifliğe yol açarmış.bol bol su tüketin bebeğinizin en çok ona ihtiyacı var.bide sürekli konusun bebeğinizle 2 çocuk annesi olarak önerilerim bunlar arkadaşlar.dilerim hepinizin bebekleri sağlıklı dünyaya gelir.allah tek sancıda kurtarsın..


HAWOR

ben hamileliğimde 18 kilo aldım çünkü iştahım hiç kapanmadı ve bahar mevsimi her şeyin taze taze olduğu bir dönemdi.abur cuburuda çok severim.doktorum korkmuştu bu ne gidişat böyle,dikkat et diye..buna rağmen doğumdan 20 gün sonra doğum öncesi kiloma dönmüştüm bile...emziriyorum, sürekli su içiyorum ve hiç doğum yapmamış gibiyim.normalde alsanız bu kiloyu şişman derler ama hamileyken alınca hamilesin ye iç diyorlar...keyfini çıkarın sadece...yine hamile kalsam yine rahat rahat yer içerim...insan kasınca daha fazla yiyesi geliyor bunu da unutmayın :)


sseellii

bende hamileliğimde 7. ayda 13 kilo almıştım doktorum sen 9 ayda alman gereken kiloyu aldın zaten dikkat et dedi. Velilerim ;'hocam sen bu gidişle kapılardan geçemezsin doğuma kadar' dediler. Sonuç toplamda 15 kilo almış olarak doğuma girdim (36 haftalık doğdu farklı nedenden dolayı) doğumdan 20 gün sonra arkadaşlarım ziyarete geldiklerinde gözlerine inanamadılar çünkü kiloları çoğu gitmişti. şimdi gebelik öncesine göre 1 kilo fazlam var karın bölgemde o da sanırım sezeryan hatırası, oğlumun üzerinde zıpladığı yumuşacık bir göbek olarak duruyor şu anda.


NazliEbru

Merhaba, bende 31. haftamın ortalarındayım henüz ve şimdiye dek toplam 15 kilo aldım, 55 ile başlamıştım şu an tam 70 kiloyum.. Söyleyince pek inanmıyorlar, sanırım göstermiyormuşum ama ben şiştiğimi hissediyorum. Bunda en büyük etken bence hergün dolu dolu kahvaltı yapmam (süt,yumurta,bol peynir) ceviz, kuru kayısı, kuru incir arada bir badem ve fındık ve günde yarım litreye yakın süt içmem.. tabii içtiğim suyun da haddi hesabı yok.. Ha birde 30 yaşıma kadar yemediğim kadar meyve tüketiyorum. (normalde meyve sevmem) 
Böyle giderse 20 kiloyla tamamlayacağım hamileliğimi :)    canımız sağolsun...


PRENSESIMMM_2010

biraz geç oldu oldu ama bende bişeyler yazmak istedim rahatlaman için60la hamile  7.ayda 20 klilo almıştım bile...son 2 ay hatta daha fazlasıbndada 3 kilo aldım toplam 23 kiloyla tamamladım.şuan ise sadece 5 kilo fazlam var gidiyo yavaş yavaş merak etme yani kalmaz bunlar beni görenler tanıyamamıştı:)))süper ötesi hem kaliteli hemde dolu dolu besslendim belki ben hayatımın 2 yılını kilolu geçirecem ama bebeğim benim beslenmemin izini yaşadığı müddetçe taşıyacak...öyle düşğn rahatlat kimseyi takma derim bu senin ve bebeğinin hayatı kime  nekii...


baisy

59 kilo ile hamile kaldım su an 26 haftadayım ilk 13 haftada (3 ayda) 5 kilo aldım (64) 24. haftaya kadar 8 kilo daha aldım (72), doktor son randevumda(24. haftada) diyetisyene yönlendirdi 2 haftadır kilomu koruyorum, bebiş de sağlıklı büyüyor hala iştahım çok açık ve erkek bebek beklediğimden midir bilmem önceleri hiç tatlı yemeyen ben  tatlıya çok düşkün oldum, şu sıralar tatlı ve hamur işini azaltmaya çalışıyorum bakalım doğuma kaç kilo ile gideceğim...2 hafta sonra yine doktor ve diyetisyen randevum var o zaman son durumu yazarım
Cevaplamak için Üye ol