tecrübeli kadın doğumcu mu anlaşabildiğin mi

sehergil soruyor: 7

Doğum doktorum çok tecrübeliydi ama konuşmuyordu, birşey paylaşmıyordu. Onun eksikliğini yaşadım hep.
Yeni doktor arıyorum. Anlaşabildiğim, sorularıma cevap veren bir bayan doktor buldum. Genç olduğu ve cevap verirken tereddüt ettiği için çok tecrübeli gelmedi bana.Sadece 1 kere muayeneye gittim.
2 kez akşam cep telefonundan aradım gayet rahat sorularıma cevap alabildim. 
Şimdilik bu doktora devam edicem bakalım hayırlısı. Bir de ssvd için bana destek verirse tamamdır benim için.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sehergil

benim doğum doktorum hep normal doğum olacak gibi beni kandırdı ama nerdeyse zorla sezeryana aldı. Benim isteğime de saygı göstermedi. Bebeğim 3200 beklerken 3900 doğdu. Normal doğum bende fazla yırtık ve dikiş bırakacaktı belki ama ben doktora bir türlü güvenemedim. Belki ultrasonu bile bilerek değiştirmiyordur. Hastanede herkesin ultrason cihazı yeni bizimkinin eski. Sonuçta yanlış ölçüm yapıyor. 700 gram çok büyük bir fark.


DoRuK_DiLeK

ben hamilelik öncesi önce hastane seçtim medical parka gidecektim. sonra oturdum cvlerine baktım. hangi ünv. hangi hastanelerde çalışmış die. netice hem genç hemde en eğitimli olan dr seçtim. gittim durumumu anlattım bir süredir deneyip hamile kalamadım dedim. önceden tespit edilmiş çikolata kistimi oda gördü ve bir iki muayene ertesi ameliyat dedi. neyse gerek kalmadan çok şükür hamile kaldım. tabi bu süreyi okadar da kolay atlatamadım. hep acaba gerçekmi korkusuyla 1 ay geçirdim. kendim test yaptım ilk muayenede randevumu beklerken hüngür hüngür ağlamaya başlamıştım. neyse bu dr biraz soğuktu kesinlikle normal doğumcuydu ama sezeryanın lafını bile ettirmiyordu. fakat soru sorulmasını da sevmiyordu. ilk insancıl yaklaşımınıda 6. aylık hamileyken ben bebeğim hareket etmiyor die çıldırdığımda görmüştüm ondan okadar oldu zaten. ben 8. aylıkken hastaneden ayrıldı. sonra tavsiye üstüne medipol e başladım 8 aylık hamileyim korkudan ölmek üzereyim ne yapacağımı bilemiyor. oradaki dr şansıma ne kadar iyi biri çıktı ne kadar sevecen hatta fazla korkutuğumu görüncede bide azarladı. 9 ay hastaneye gelmeyip direk doğuma girenler var sen bi dr değiştirdim diyemi korkuyorsun die beni sakinleştiriyordu. ama oda sezeryancı çıktı. bu iki deneyimde şunu anladım. eğer hamilelik söz konusu ise hassaslaşan bünye ile kesinlike rahat ettiğin dr en iyi drdur. yoksa soru soramıyorsan bir yakınlık göremiyorsan girdim çıktım muyane yapılıyorsa 9 ay geçmiyormuş


sehergil

Kesinlikle ben de aynı şei düşünüyorum. Anlaşabilmek önemli.


ema

Bence ikiside değil.Bana göre iyi doktor; işini iyi yapan, vicdan sahibi olandır.


Şöyleki izmitte ünlü bir hastanenin ünlü ve herkes tarafından tercih edilen bir kadın doğumcusu  var.Geçenlerde hastaneye arkadaşlarımı ziyarete gittim ve bir arkadasım hamileydi nasıl doğurdu mu diye sordum o ünlü doktora gidiyordu arkadaşın 7 aylık suyu gelmiş aramış telden sen anlamamışındır gibi bir şeyle başından savmış ve bir kaç gün sonra hastaneye gitmiş sancıyla çocuk karnında ölmüş ve acil sezeryana alıcaz seni demişler arkadas sinirlenmiş ordan başka bi doktora gitmiş  ve arkadaşımın korkusunu düşünün.Doğumhaneye giremediği için korkudan kızı kendi odasında doğumunu sağlamış kadın doğumcu.O çok tercih edilen doktor çok geveze herkese espiri yapan insanların güvenini diliyle kazanmış birisi.İnsanlar moral buluyor diye tercih ediyorlar.

Tecrübeli ilgilide;
Aynı gün dermatoloğa gittim kadın tecrübeli yaşlı birine benziyor verdiği ilaçlar emzirme döneminde önerilmeyen ilaçlar.Hemen il dışında olan yeni dermatoloğ olmuş bir hocamı aradım sakın kullanma yeni nesil ilaçların etkinliğini henüz kimse bilmiyor dedi.Eğer çok zorda kalırsan eski nesil hamilelerde bile kullandığımız bir ilaç var onu kullan dedi.

Bir daha hastaneye gitsem neler çıkar neler....sehergil

Ema, Zaten zor karar veriyorum sen de aklımı karıştırdın valla.
Sen ist.da olsaydın senden doktor önerisi alırdım ama kocaelindesin değil mi?
Avrupa yakasında tanıdığın vicdanlı doktor varsa öneri alabilirim.


ema

Çok üzgünüm eğer halen sağlık sektörünün içinde olsaydım bulurdum muhakkak ama ....evdeyim malesefff


sunkey


Ben de eşimin akrabası diye oldukça tecrübeli ve hiç konuşmayan bir doktora gidiyorum. Herşeyi kendim araştıyorum, sorularıma net bir yanıt  almadığım gibi tavsiye de almıyorum hiç bir konuda.Sol tarafıma yatmam gerektiğini bile kendim öğrendim :) Bir de akraba olduğu için kızsam da kendimi tutmak zorunda kalmışlığım var , 3lü testler kötü çıktığında. Normal doğum düşünüyorum ve sadece muayelerden  sonra herşey yolunda diyen bir dr ile nasıl olacak bilmiyorum.

İyi yanlarına gelince, özellikle bebek gelişimi konusunda uzman . 3 aydan önce cinsiyetini öğrendik, kimsenin görmediği kistlerimi gördü  vs. Tecrübeli olduğundan devam ediyorum :)

Ama ikinci bebek olursa  ona gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum.

Maalesef sorunun yanıtını vermek çok güç.Sen için kiminle  rahat ediyorsa iyisi odur:) Cevaplamak için Üye ol