Dudak ısırma

ssebnemm soruyor: 2

2.5 yaşındaki oğlum hemen hemen son iki aydır alt dudağını ısırıyor. Emmiyor ama bildiğiniz alt dudagin tamamını yutup ısırıyor. Hatta bu yüzden dudağının altı isilik oldu ara ara da dis izleri oluyor. son iki haftadır da yanak içlerini ısırmaya başladı. Şu sıralar son azı dişleri çıkıyor biri tümden çıktı diğer üçü şişti başta bu yüzden mi acaba diye düşündüm ama sanki alışkanlık olmuş gibi de. Bu gün doktora gittik dikkat çekmeye çalışıyor dedi dudağının altına fito verdi. Ama bütün gün beraberiz tüm mesgalem çocuğum daha neyin dikkati bu? Acaba psikolojik bir sıkıntısı mı var nasıl vazgeçirebilirim bu hareketinden?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


guta

Size tavsiyem görmezden gelin. Ara ara tırnak yeme, parmak emme, dudak ısırma oluyor çocuklarda. Birkaç kez uyarınca, hoooop dikkat çekme alışkanlığı oluyor. Üstüne gittikçe daha da artıyor. Ama altında yatan büyük bir neden yoksa, sadece öyle dikkat çekiyorsa, hiç uyarmazsanız kendiliğinden geçip gidiyor. Ya bence hepsine dayak bu çocukların, ben yoruldum neyi neden yaptıklarını anlayamaya çalışmaktan :) :) :)


ssebnemm

Cevabınız için teşekkür ederim guta bence de bunların hepsine dayak 😂😂😂 mümkün olduğunca sabırlı davranmaya çalışıyorum ama çok zorluyor beni. Diş izlerini gördukce çok kötü oluyorum acaba benim mi bir hatam oldu psikolojisini mı etkiledim korkusu var çok fazla.Cevaplamak için Üye ol