Gögüsüm eskisi kadar şiş degil

esma2012 soruyor: 8

3aylık bebegimi sadece emziriyorum.1-2 hafts once gögüslerim cok şişerdi simdi artik şişmiyor dokunduğumda boş gibi acaba sütümü azaliyor yoksa boyle olmasi normalmi? Kafama cok takiyorum

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


burcuveduru

fıstıkcık'ın cevaplarında görüp okumaya başladığı aşağıdaki siteye göre normal olan bu zaten. ingilizce biliyorsanız aşağıdaki linkte detaylı olarak tam da bu konu anlatılıyor. ama özetlemek gerekirse tipik olarak 6-12 hafta sonra artık vücut bebeğin ihtiyacı olan miktara göre kendini adapte edeceğinden göğüsler eskisi kadar şiş olmuyormuş. yani sütlerimiz azalmıyor; olması gerektiği kadar oluyormuş. ben de kaygılanmıştım başlangıçta ama şimdi rahatladım.


ema

Normal merak etme bebeğinin çekim gücü artmıştır.Emzirmeye ve su içmeye devam...


esgi

Hepimiz aynı stresi yaşadık herhalde :) Hiç merak etmeyin, azalma değil o. durununannesiteyze'nin de belirttiği gibi tamamen bebeğe adapte olma durumu. Ben ilk 2 ay günde 3'er tane göğüs pedi değiştirirdim, sırılsıklam olurlardı. Sonra bir anda hiç sızmamaya başladı, şişleri indi. Ama bebeğimi aynı süratle emzirmeye devam ettim 6 ay hiç ek besinsiz. Halen daha da devam. Sakın sıkmayın canınızı kısaca :)


neretva

Asıl şişerse bebek tam boşaltamıyor veya yeterince sık emzirmiyorsunuz demektir. Artık ağzı büyüdü, çekişi de kuvvetlendi maşallah. Hiç merak etmeyin, süt olmasa en önce o şikayet ederdi.GOGO05

bebek daha güçlü emiyordur artık ondandır endişe etmeden sık sık emzirin bence


esma2012

cok tskler icimi rahatlatiniz ;)))


shang

emzirirken göğüslerdeki şişlik zamanla normale döner . sizinki bunun gibi bişey galiba. bebeğin doyduğundan eminseniz bence normal. benimki ilk aylarda aynı şekilde rahatsız edici şişlikteydi. zamanla normale döndü.


psychomom

bebeğin çekim gücü=) aynı şeyı ben de hıssetmiştim ama aynen çok emdıgı ıcın az gibi gelıyor=)


Cevaplamak için Üye ol