Alerjik geniz akıntısı

aysenberen soruyor: 6

Kızım 3,5 yaşında ve alerjik nezlesi var.. Geçmeyen geniz akıntısı yüzünden sürekli öksürüyo.doktor inhaler ventolin ve inflacort verdi..fakat bu fıslarım geniz akıntısı konusunda hiçbi işe yaradığını düşünmüyorum..görüşlerinizi bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozgu_naz

Ayni durumdayiz. Gece hapi ve alerji surubu da aliyor. O fisfislar akinti cigere inmesin ve tikamasin diye. Geniz akuntisi icin alerjenlerden uzak durmak sart.


terelelli

malesef çözmünüzü aşerjenlerden uzak kalmak :( bızde aynı durumdayız


Devin_2012

biz de aynı durumdayız ,İki kutu antibiyotik bittik, ikinci şişe allerset şurup kullanıyoruz.. bu yıl kreşe de yeni başladık, onun da etkisi olduğunu düşünüyorum..dilrubaa

Singulaire diye bir ilac kullaniyoruz, alerji icin koruyucu. Doktorunuza bir danisin isterseniz


pelinmom

aşırı alerjik bir bünyeye sahip olarak size bazı tavsiyelerim olacak. öncelikle evinizde aşırı kokulu deterjan , yumuşatıcı vb. kullanmayı hemen bırakın. halı kullanımını minimum düzeye indirin , evi her gün havalandırın ve çiçekli bitki bulundurmayın. bunları sağladığınızda geniz akıntınız kesilecektir. çünkü evin içinde soluduğu bir şeye duyarlılık geliştirmiştir ve ondan dolayı vücut kendini savunmaya geçmiştir. 


atakuzu

Evet kesinlikle.inhalerler geniz akintisi na ve buna bağlı oksuruge iyi gelmez.uzun süreli antihistaminik kullanıyoruz biz.once lordes ictik 3 ay şimdi zaditene geçtik. Singulaire ara verdik. Doğru bir alerji uzmanı bulmalisiniz. Biz Ankara da doc.dr.Cem Razi ye gidiyoruz.gittigimiz 3 büyük alerji uzmanından daha fazla çözüm üretti ve kesinlikle rahatladık.Ankaradaysaniz denemelisiniz.Cevaplamak için Üye ol