spiral taktırdım ama tedirginim

saltinoz76 soruyor: 6

arkadaşlar 2 gün önce spiral taktırdım ama çok tedirginim..tedirginliğim kayma konusunda...2 gün kramplarım oldu bugün iyiyim geçti..ama kayar diye ödüm kopuyor..kullanım süresi uzadıkca kayma riski azalıyormuş..ama benim kızım yaklaşık 8.5-9 kilo ve ben onu mecburen kucağıma alıyorum..bundan kayarmı dersiniz..ben böle ne kadar daha kafam orda yaşıyacağım...ya kayarsa ya kayarsa diye.. kullananlar lütfen beni aydınlatın....kabustan kurtulmak için taktırdım ama şimdi yeni bi kabusum oldu...YA KAYARSA :(((((

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


saltinoz76

YAAAA..LÜTFEN OKUYUP GEÇMEYİN YARDIM EDİN NOOOLUUURRR :((((


Meryem_

ben kullaniyorum. oglum da 9kg ustunde. kaydigini dusunmuyorum :) ama boyle suphe icinde canini sikacaksan doktoruna gidip duzgun yerlestirilmis oldugunu teyit edebilirsin. 

rahatla biraz :)


saltinoz76

teşekkür ederim meryemcim inan rahatlatmaya çalışıyorum kendimi,daha çok yeni,zaten adetimde pek bitti denemez olmazsa aile hekimine uğrayıp bi baktırıcam ultrasonla :))))))))))


angelique

spiralin kaymasi icin rahim kasilmasi gerekir, bunu da isteseniz de agir kaldirarak saglayamazsiniz. anormal agri, kanama, akinti vs varsa kaymis olabilir gidip kontrol ettirmeli ama agir kaldirmakla spiral kaymaz.


Phaloe

Ben taktıralı 3 ay oldu.Kramp ve ağrı kanamada düzensizliklerim yeni bitti.Takıldıktan sonra ve 1 ay sonra dra kontrole gittim.Kayma yada başka bir sorun yaşamadım.Hamilede kalmadım henüz.Yani sorunsuz:)


saltinoz76

herkese çok teşekkür ederim oldukça rahatladım şuan :))))))) :))))))Cevaplamak için Üye ol