mama

neda35 soruyor: 7

mama ile besleyen yada takviye eden anneler bebege su veriyormusunuz 6 aydan küçük bebegim benim

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Ozlemdoruk

ben mamayla takviye yapıyorum. mama suyla yapıldığı için su vermiyorum. 6 aydan önce vermeyi de düşünmüyorum. bebeğinizle mutlu, huzurlu günler dilerim


esrasena

Ben de mama takviyesi yapıyordum.Doktorumuz iki çay kaşığı su verin demişti,mama yakar demişti.


dennis

bize doktorumuz gerek olmadığını, mama hazırlarken kullanılan suyun yeterli olacağını söylemişti.
sağlıklı günler...


ekim_

gerek olmadığını biliyorum.o dönemde günlük alması gereken sıvı miktarını hesaplamıştık ve aldığı sıvı karşılıyordu bu miktarı.. ek gıdalara geçilip mama miktarı da azaltılınca(kilosuna göre) sıvı takviyesi degerekiyor. şu anda gerek yok ama.. için rahat olsun:))


mugmela

sicaklarda gunluk 50 cc ye kdr sivi alimina ok demisti doktorumuz, sonucta beslenmesini etkilemedigi surece verilebilir demisti...bir baska doktor da mama alan bebekte verilebilecegini soyledi. Ben direk vermiyorum ama mamasini 10 cc gibi daha sulu hazirliyorum bazen.
Sonucta rezene vb bitki cayi verdigimiz de de su veriyoruz.


selencem

Kati gidaya gecene kadar gerek yok dedi doktorumuz ve ben de vermeden 6 aya getirdim. Simdi kati gidalara gectik, gunde 20 cc kadar da su iciyor sebzenin arkasindan.


hataydin

konu mama olunca buraya yazmak istedim. kızım geçtiğimiz hazirana kadar günde 2 su bardağı "aptamil 4" mama yiyordu. ancak hazirandan beri içmiyor. biz de çok içiyor diye eve stok yapmıştık. şu an elimizde kaldı mamalar. içeceğini düşünerekten fişini attığımız için aldığımız market de geri almıyor. eğer bebeğine hala "aptamil 4" mama yediren varsa piyasa fiyatının oldukça altında satabilirim(kargoyu da ben karşılayacağım). mamaların son tüketim tarihi ekim 2015. elimde 900 gr'lıktan 12 paket var.Cevaplamak için Üye ol