Kitap Onerisi

BercesteD soruyor: 10

Bizim 21 aylik bocuk resimlerine bakarak kitap okumayi seviyor. Oyle uzun uzadiya kitaptan okunan masallari, hikayeleri de dinlemiyor. Ya resimleri tek tek anlatacaksiniz ya da onu da isin icine katarak hikaye uyduracaksiniz. Baykusa bakiyoruz mesela, onun gibi otuyoruz, basimizi donduruyoruz. Zurafanin boynu uzun diyoruz. Elinden de kitap dusmuyor. Ama boyle tek tek resimlerine bakip hikaye uyduracak, kalin kitaplara ihtiyacimiz var. Resimli ansiklopedi misali. Oneride bulunabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


CiciAnne

DK yayınlarının ara bul kitapları ve dokun hissetleri çok güzel. Bizde Bıcı bıcı var saklanmış banyo objelerini buluyorsun kapakçıkların altında, bulunca ses çıkartıyor, aldığımız günden beri aynı hevesle oynuyoruz. hiç bıkmadı.BercesteD

Tesekkurler NehirT yalniz bize onlar artik cok basit geliyor. 3sn suruyor bakmasi. Tum sayfalarda ne var ezberlemis durumda. Ondan baska Ikea katalogunu da bitirdik :) Tek tek sayiyor kim ne yapiyor, vazo var, ekmek var, ma kar na var... Tek tek objeleri gosterip ne olduklarini benim soyleyecegim, uzerine hikayeler anlatacagim birsey lazim. Ansiklopedi misali ve o kadar kalin!

Bayagi kitap var onerilen Egenin annesi, bakacagim onerdiginiz linke, tesekkurler.

Benim aradigim biraz interaktif birsey. O yuzden ayri soru olarak sordum. Isin icine beni, kizimi, resimleri katacak birsey olmali. Su anda piyasada bulunanlara kitapcilarda baktik. Bize az geliyor sayfa sayisi, konusu. Hikaye dinlese sorun yok ama okuma istemiyor. Okumaya baslayinca anne anne deyip ih ih deyip resim gostererek onu soruyor, bildigi seylerse kitabi kapatiyor bir baskasina geciyor. Bu sekilde 10-15 tane kitabimiz var elimizde. En cok cicek yayinlarinin Orman kitabini sevdi. Ama artik onu da ezbeledi.


CiciAnne

Kitap yerine kart oyunlarından almalısın belki de???

D&R da bol miktarda var, eşleştirme, hayvanlar,renkler vs...
BercesteD

Var var kartlarimiz da var NehirT. Onlari da bitirdik :) ELC'den idi bizimkiler. Tek tek butun hayvanlari ogrendikten sonra isimiz bitti simdilik onlarla da!

Soyle ansiklopedimsi, yanyana fotograflari olan, onlarin ne oldugunu bana soracagi, benim de soyleyecegim birsey arayisindayiz.

Onerdigin yerdekilerin cogunu biliyorum UOD, tesekkurler. Yeniden didikleyecegim.... Bir de orada bahsedilenler gibi cikartmali bir kitap da almistim. Zevkle cikartmalari yapistirdik, sonra o da bitti, hikaye bir geyigin yavrulamasini ve yavrusuna olan sevgisini anlatiyordu. Sayilacak bir iki orman hayvanindan sonra o da bitti... Simdi sayfalari ceviriyor, bir yerde bir cikartmayi ters yapistirdi, ben de duzeltmedim, her seferinde onu gosterip teeers diyor, bitiyor :)


gamze_

Dediğinize yakın olarak biz Yapa-büyük sözlüğümü çok sevdik hala Egenin favorilerindendir.
Birde içerisindekilere bakarak hikaye türettiğimiz Rege yayınlarının bu kitabınında ortada daire ve ok var onu çevirdikğimizde hangisine gelirse onu söylüyoruz. Eğlenceli. Aslında ingilizce eğlenceli sözlük gibi tasarlanmış ama biz türkçe olarak kullanıyoruz:)


BercesteD

Linkleri acamiyorum Ege'nin annesi :(gamze_

evet linkler açmamış:(
yapa büyük sözlüğüm http://www.kalede.com/Products/Kaledekor-katalogu/PID-ya-pa-buyuk-sozlugum-varliklar-ve-kavramlar-~E016462571.aspx

ve rege yayınlarının ( http://www.regetoys.com/?&_Args=MainPage ) ingilizcede ilk sözcüklerim-2 kavramlar isimli kitabı zaten linkte üzerine tıkladığında iç kısmının ayrıntıları da yer alıyor.


BercesteD

Tesekkurler Ege'nin annesi...

Kitaplara tek tek netten bakarken soyle bir siteye rastladim. 7 cocuklu bir anneyi anlatan kitap vardi, onun cizeri imis sitenin sahibi. Belki sizlerin de isinize yarar http://banutaylan.com/masal.htm


Cevaplamak için Üye ol