bezi bırakmak istemiyor

scampimix soruyor: 4

kızım 2 yaş 8 aylık. ne lazımlığa ne de aparatla klozete oturmak istemiyor. tadsız bir deneyim de yaşamadık. baştan reddetti. 2 yaşından beri periyodik aralıklarla deniyoruz, "hayır" diyor. bekleyeyim diyorum. nasılsa 3 yaşında yarım gün yuvaya başladığında arkadaşlarından görecek ve bu onu olumlu etkileyecek diye düşünüyorum. aslında gönlümden geçen başlamadan bu işi çözmek.  önerisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


yarki

Aynı konu bizde de var ve kesinlikle istemiyor. Ne zaman sorsam hayır diyor kabul etmiyor. Ben bu yaz işi bitiririm diye düşünüyordum ama heralde ya seneye ya da kışa kaldı. Büyük oğum da 3 yaşında bırakmıştı bu da öyle olacak heralde.


eylemyigit

Zeynep , 31 aylıktı bezi bıraktığımızda.


senayc

benim bu konuda yazacak mecalim kalmadı. tuvalet ile ilgili etiketlerden bakabilirsiniz.      uzunnn uzunnnn yaptığım hataları yazdım,siz yapmayın. kısa bir özet:ZORLAMAYIN
sevgilerle
zor bir dönem oldu bizim için,kolay gelsin


adasancar

Merhabalar, kızım Ada 19 aylık tuvalet eğitimine başlamak istiyorum fakat etrafta konuşulanlardan ne yapacağıma karar veremedim.

Oturak alırsan ve onunla başlarsan klozet aparatlı tuvalete geçmesi zor olur doğrudan tuvalet ile başla deniyor. bir başka arkadaş oturak ile başlasın kendisi problemsiz zamanı gelince tuvaleti isteyecektir deniyor.
şu günlerde başlayacağım ama ne ile başlamak daha iyi olur veya böyle bir seçim problem sonrasına probleme yol açarmı?
Yazılanları okudum fakat yine de ikilemde kaldım.
Cevaplamak için Üye ol