Cp , serebral palsi , gerilik , motor geriliği akupunktur uygulatan?

benbb soruyor: 5

merhaba, bebeğimde kaba motorda gerilik var tam teşhiş konmadı ama metabolik rahatsızlık düşünülüyor. tüm testlerimiz çıkmadı henüz. merak ettiğim cerebral palsi olan çocuklarda ve motor hareketlerinde sorun olan çocuklarda lazer akupunktur uygulatan yada duyan olup olmadığı? 6 sene önce çocuğuna yaptıran ve şimdi çocuğu normal olan birini duyduk ve tavsiye ile  öğrendik. konu hakkında bilgisi olan varsa öğrenmek istiyorum. çok teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Kozzy

hangı anlamda motor gerılık var acaba? hareket anlamında belırtırsenız belkı yasayanlar vadır, teorıde degıl de pratıkte bılgı verebilecek olanlar olabılır.

Allah şifa versin, ınsallah hersey normale döner.


jiyanhejaye

Benim cp li bir çocuğum var. Çok yolun başındasınız bu işin tek çözümü fizik tedavi böyle şeylere paranızıda zamanınızıda harcamayın bence....

Jiyanhejaye13.blogspot.com oğlumun bloğu

Eğer yardımcı olabileceğim bişi olursa lütfen mesaj atın

Bide bu öyle bişiki tüm tedaviler herkesde farklı sonuçlar veriyor...


benbb

biz fizik tedaviye başladık ve faydasını görüyoruz. uygulatıp memnun olan birinden duyduk akupunkturu ve hiç duymamıştım. ama sadece bir tane olduğu için araştırmadayım açıkcası. kaba motorumuzda gerilik var. bazı ülkelerde  bu şekilde alternatif yöntemlerle tedavi edildiğini duyduk bu vesile ile. araştırıyorum bende .. teşekkür ederim. :)


maviboncukk

Yumurtalara uygulatmıştım rezrv azlığu için gebelikten önce. O kadar canım yanmıştı ki yumurtalarıma iğne saplanırken, 2. Seansa gidememiştim. İnşallah çocuktada ağruşı bir işlem değildir yoksa nasıl dayanacak ki


benbb

çocukta iğneli değil lazer ile yapılıyormuş.Cevaplamak için Üye ol