Oto Koltuğu & Ana Kucağı

0zge soruyor: 2

Merhabalar.

Bebeğim 2 buçuk aylık. Bana oto koltuğu hediye olarak geldi. Ben bunu ana kucağı olarak kullanabilir miyim ? Markanın internet sitesinde ana kucağıda yazıyor ama bilemiyorum biraz eğimli ya oturur vaziyette kalıyor sanki. Bunu ana kucağı olarak kullanmamın bir sakıncası olabilir mi ?

http://www.babymax.com.tr/urunler.asp?p=1&PID=8

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Merih_Eylul

Bizimkide buna benzer ama dediğin gibi çocuk oturuyor gibi ve ben rahatsız oldum.Oturması için çok erken çünkü.küçük yastık koydum altına ve yükselttim poposunun geldiği yeri.şimdi yatar pozisyonda oldu :))


bitlipapatya

merhaba! bahsettiğiniz markayı bilmiyorum ama anakucağı kullanımı konusunda şöyle bir bilgi verebilirim: hem araç koltuğu, hem pusete takılan modeller, hem de ev tipi anakucakları maksimum 2-3 (modele bağlı olarak) saat kullanılmalı. Sebebine gelince, yenidoğan ve 6 aya kadar tüm bebeklerin sabit pozisyonda uzun süre tutulması boyun ve omurga sağlığı açısından sakıncalar doğurabiliyor. Bir yerden bir yere taşınma, uyumayı kolaylaştırıcı olarak kullanımı tabii ki iyi, ama arada kucağınıza alarak bebeğe pozisyon değiştirme, hareket ve esneme fırsatı vermek şartıyla. Cevaplamak için Üye ol