38. haftada doktor değişikliği hakkında lütfen acil öneri!!

Serpilin_CemreSi soruyor: 9

merhaba ben 37+2 haftalık hamileyim dr.umdan memnunum hamileliğimin 1. ayından beri aynı hastanede 3. ayından beri aynı doktorda takip ediliyorum ancak doğum fiyatları diğer hastanelerle karşılaştırdığımda epeyce fark ediyor. 1450 tl normal doğum zorunlu sezeryan 2200 tl. araştırdığım hastanelerde normal doğum 400-1000 tl arası sezeryan da 70-1500 tl arası arada epey bi fark oluyor ancak doğurdum doğurucam nerdeyse bu saatten sonra dr değiştirmek hastane değiştirmek ne kadar doğru olur karar veremiyorum lütfen fikir verebilir misiniz bana?her gittiğimde de 50 tl nst 70 tl muayene parası ödüyorum diğer hastanelerde 30/50 tl arası muayene ücreti ödeniyor. gerçi 8,5 aydır ödeyeceğimi de ödedim muayene ve testler derken..ama yine de içimden bi ses sorunlu riskli bir hamilelik geçirmediğim için nerede olursa doğum yapabilirim diyor..bugün tekrar girdik nst sonucu da ii çıktı suyu azalmış ama yeterli şu an müdehale edilcek bişi yok dedi dr. bu seneki hamilelerde anlamadığım bi şekilde su azalması oluyo her gelen hastamda diyor..sonuçta hamileliğimin başından beri yaptrıdığım tüm testler tek dosyada saklı riskli bir durum da yok şu ana kadar.dr.um normal doğum istediğim için haftaya çatı muayenemi yapacağını söyledi. şimdiden  çok tesekkurler

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


nerec

merhaba,
ben de doğuma 3 hafta kala doktor hatta doğum yapacağım şehri bile değiştirmiştim. üstelik kendi doktorumdan son derece memnunken, maddi sebeplerle bu tercihi yapmak durumunda kalmıştık. iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. çok çelişkide kalmıştım, içime sinmesi 2-3 günümü aldı. hamilelikte riskli bir durum olmadıktan sonra, doktor değiştirmek çok da önemli değil bence. ama içinize sinmesi ve her şeyin güzel olacağını düşünmek çok önemli. ancak yeni gideceğiniz doktoru birisinin tavsiye etmesi çok önemli diye düşünüyorum. 

hamileliğim boyunca ilk doktorumun yaptığı kontrollere dair tüm ultrason resimlerini ve tahlilleri yeni doktoruma götürmüştüm. doğuma kadar 2-3 kere de yeni doktora gidince alışılıyor da... zaten doktor bebeğin son durumuna göre bir yol çiziyor...

hayırlı, sağlıklı ve kolay bir doğum dilerim....


dreliftural

nerede oturuyorsun? istanbul avrupa yakasındaysan doktorumu önerebilirim, ben çok memnun kaldım hem doktorumdan hem hastanemden


asas55

Merhaba
Öncelikle kolay bir doğum diliyorum, Allah bir avazda kurtarsın :) 3.5 aylık bir kız çocuğu annesiyim.Bence sürekli takibini yapan, alıştığın  ve güvendiğin biriyse eğer kendi doktorunda doğum yapman senin için daha rahat olacaktır.Bu saatten sonra tanımadığın bir doktor ve hastane zor olur senin için.Ama yine de sorarsan eğer ben doktorumdan çok memnundum.Bahçelievler Medicana Hospital, doktorum Düzgün KORKMAZ.Herkese tavsiye edebileceğim bir doktor, hastaneden de memnun kaldım.Normal doğum 1000 TL. Sezeryan 1850 TL. nst ücreti 40 TL. muayene ücreti 37 TL.Ben normal doğum olmasını çok istedim ama olmadı kızım ultrasonda 4200-4400 gr. arasında gösterdi kendini, iri bebek olarak göründü, emin olmak için başka bir hastaneye daha gittim hep aynı ağırlıkta göründü bu yüzden epidural sezeryan oldum.Ama 3660 doğdu.Yani ultrason yanıltabiliyor.Son zamanlarda çok strese girdim 9 ay boyunca normale odaklandığım için sezeryana çok zor ikna oldum ama doktorum çok iyiydi ve çok memnun kaldım.Sana tavsiyem rahat ol ve son zamanlarının keyfini çıkar.Sağlıkla, mutlulukla, gülerek kucağına al bebeğini.


meyelself

Ben de 41 haftada normal dogum ile dünyaya getirdim kızımı ve doguma benimle beraber annem girdi. Benim için doktor secimindeki en önemli şey doktoruma gözüm kapalı güvenmekti, ki annem doğum sonrasında bunun ne kadar hissedildiğini söyledi bana.  Bu sebepten eğer şuanki doktoruna güveniyorsan, ben herkesin aksine doktorunu değiştirmemeni, doğum öncesi kendini gereksiz strese sokmamanı ve daha güzel şeyler düşünmeni tavsiye ederim :)


Bu arada önemli mi bilmiyorum ama benim de doktorum ne suyumu, ne de çatımı kontrol etti.Serpilin_CemreSi

nerec çok tesekkurler. ben de aynı şekilde tüm testlerimi gösterdim dün gittiğim doktora.sorunsuz bir hamilelik geçirdiğim için ben de herşeyin iyi olacağını düşünmek istiyorum.dr yorumlarına netten baktım hastane ve dr için de olumsuz bir durum yok şu ana kadar umarım da öyle olur sonuna kadar.içime sinmesi evet benim için de bi kaç gün alıcak sanırım bu stresle erken de doğurabilirim:) hayırlısı inşallah çok sağol tesekkurler


Serpilin_CemreSi

dreliftural anadıolu yakasında oturuyorum çok tesekkurler dün çamlıca erdem hastanesine gittim  evimize çok yakın diye.bakalım şimdilik orada devam edeceğim gibi gözüküyor. zaten şu an 37+4 deyiz çok az kaldı..


Serpilin_CemreSi

asas 55 Allah bağışlasın bebeğini güle güle sağlıkla büyüt inş. dediğim gibi dr um iyi ama hastane ücreti çok fazla geliyor şu an normal doğum 1800 zorunlu sezeryan 2900 tl.dün evime yakın bir hastaneye gittim dr gayet rahatlatıcı bi şekilde konuştu içime sindi sayılır.kızım 3 kiloymuş baş büyüklüğüne falan da baktı şu an için istediğimiz ölçülerde kilosu da baş ölçüsü de  dedi bu şekilde devam ederse sağlıklı bi normal doğum yapabilirsin dedi inş dediği gibi olur.ama kısmet işte son anda herşey olabiliyor demek ki...gittiğim hastanede muayene 70 tl nst her girişte 50 tl bu hastane ile çok fark var arasında gerçi bu zamana kadar ödeyeceğim kadar para ödedim ama yine de doğum için ekstra bişiler daha çıkacaktır diye düşünüyorum normal olursa 2500 den aşağı sez olursa da 3500-4000 tl yi bulacaktır diye düşündüm.hastane ve dr la ilgili yorumlara baktım olumsuz bişeye rastlamadım umarım ben de memnun kalır bebeğimi alırım kucağıma sağlıkla.amin çok tesekkurler tüm bekleyenleri kurtarsın :)


Serpilin_CemreSi

meyelself tesekkurler drumdan memnunum ama anlattığım gibi maddi durumdan dolayı değiştirmek zorunda kaldım. ayrıca geceye denk gelirse geliyordu dr ama düşününce dr karşıda oturuyor ulaşıp gelesiye kadar ya ben doğurursam :) o zaman dr un çok bi önemi kalmıyo sanki.bir de hastanenin yorumlarını okudum da doğumun son anında geliyomuş dr un yani ilk zamanlarda ebeler ilgileniyormuş.hayırlısı artık napalım. senin de bebeğini Allah bağışlasın sağlıkla büyüsün inş.ben de ablamın girmesini istiyorum doğuma.güsel şeyler düşünsem de gündüzleri, gece rüyalarım hep kötü oluyo ya:( tersi olur inş:)  ben de bilmiyorum ama haftaya 38+3 de tekrar gidicem o zaman muayene edicem dedi.


laila

meyelsef doktorun ve hastanen hangisiydi acaba.Cevaplamak için Üye ol