Ankara ilkokul araştırması

Ero soruyor: 2

Merhaba, ilkokul için Ankara Bilnet ve Bahçeşehir koleji seçiminde karar aşamasındayız. Eğitim programı, sosyallik ve öğrenci mutluluğu için bilgi verebilecek veya her iki okulunda eğitim müfredatı ve eğitim yaklaşımını bilen varsa yardımcı olabilirmi? 

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Ero

Merhaba, bahçeşehir i seçtik biz. Çocuğumun karakteri ve aile yaşayış biçimi seçimde ana unsurlar oldu. Eğitim ve öğretim açısından bilnet gayet iyi bir okul. Ayrıca bir müşteri gibi değerlendirdiğimizde de bilnet(frenchise olmayan şubesi) tercih edilir. Çocuğum daha dışa dönük ve bizde sosyal olsaydık bilnet seçecektik. Bahçeşehir daha yaşayan bir okul gibi geldi bize. Hafta sonu kursları, sosyal aktivite leri, veliyi öğrenciyle beraber eğitimin içine katması gibi şeyler seçimi bahçeşehir e çevirdi. Sabah 8 den akşam 6 ya kadar orada kalacak ve sürekli bir akademik aktivite (16:30 - 17:30 ödev ve etüt saatiymiş) boş hiçbir anları yok. Bizim kız çok başarılı bir robot olur o sistemde. 


biranne_

Hangi yerleşkeye karar verdiniz acaba? Biz İncek ve Çankaya yerleşkesi ile görüştük (Henüz ortada olmayan bir yerleşke elbette ki içime sinmiyor ancak eve çok yakın). Çankaya için görüştüğümüz kişi üstüne basarak çıkış saatlerinin en son 17.30 olabildiğini, 17.30dan sonraya kalınamayacağını, zaten pedagojik olarak da doğru olmadığını söyledi. Elbette ben de bunun farkındayım ama maalesef ki mesai saatleri gerçeği var.. İncek ise yine anaokulu için 17.30 olduğunu, ancak sonraki dönemlerde 18e kadar okulda bulunan idarecilerle kalınabileceği şeklinde konuştu. Dediğiniz gibi diğer okullarda da olan 16.30 - 17.30 arası etüt sistemini duymayı beklemiştim ben de. 
Cevaplamak için Üye ol