göbek fıtığı!?!

elcinc soruyor: 4

arkadaşlar oğlum 16 aylık ve sünnet yaptırmayı düşünüyoruz, doğduğunda göbek fıtığı vardı geçebilir dedi doktorumuz bekleyeceğiz dedi.. şimdi sünnet için gittiğimiz doktorumuz fıtığa baktı ve bu artık geçmez almamız gerekiyor ikisini birlikte yapalım diyor. Ancak internette baktığımda doğuştan gelen göbek fıtıklarının 4-5 yaşına kadar geçebileceğini söylüyor. başka bir doktora daha mı sormalıyım, aranızda bu nedenle ameliyat yaptıran varmı, zor bir ameliyatmı iyileşme süreci nasıl???

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


selencem

Bence baska bir doktora daha gidin. Hatta iki, iciniz rahat olmali.


elcinc

çok teşekkür ederim ilginize bayanlar:))

hülya hanım paylaştıklarınıza teşekkür ederim geçmiş olsun ayrıca da. Yalnız benim kafam şundan dolayı biraz karışık siz göbek fıtığının herhangi bir etkisi yok estetikten başka dediniz ama dktorumuz bize ilerde spor hayatında zorluklar yaşayacağını veya ağrı hissedeceğini veya kitlenin içeride çürüme yapabileceğini söyledi. ben de internetteki araştırmamda böyle bir riske rastlamadım göbek fıtığıyla ilgili??Acaba Çınar'ınki farklı birşeymi?? Birde sevgili Tuna'nın fıtığı göbek deliğinin ordamıydı, oğlumun göbek deliğinin yaklaşık 3-4 cm yukarısında ortaya çıkıyor sadece kasıldığında (Ağladığında vaya bağırdığında), fındık büyüklüğünde.

selen hanım evet başka bir doktora daha gideceğim, teşekkürler:)


elcinc

elcinc@yahoo.com, teşekkür  ederim şimdiden..


elcinc

merhaba bu konuda arama yapanlar için yardım olur düşüncesiyle geç oldu ama sonucu yazayım dedim. oğlumu 1,5 yaşında 18 aylık iken sünnet ettirdik ve göbek fıtığı ameliyatını da aynı anda oldu. çok kısa ve kolay bir ameliyat oldu tabi fıtık yeri göbeğinin üstünde 2cm lik bir kesiyle halledildi çok da çabuk iyileşti, ancak sünnet bizi daha da zorladı yine de iyiki bezli iken yaptırmışım diyorum şimdi, 1 haftalık bir izinle hallettmiştik durumu.

bebeklerimize bol sağlık diliyorum sevgilerCevaplamak için Üye ol