Doğru kreşi nasıl bulurum ?

aksanemel soruyor: 2

Merhaba sevgili anneler benim yaşadıgım en büyük sorun okul ve kreş döneminde tavsiye bulamamaktı. Belki bu soru ve cevaplar bizim gibi annelere bir nebze olsun yardımcı olur . Siz pendik kurtköy civarında hangi kreşe , anaokuluna verdiniz sebepleriniz nelerdi ? Neden tercih ettiniz , nesini sevdiniz , nelerden hoşlanmadınız ? Ücret vs konularda bize fikir verebilirmisiniz ? Çocuga yaklaşımları nasıldı ? Veliye yaklaşım nasıl dı ? Sizin kreşte aradıgınız özellikleler nelerdir.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


besgi

kartalda oturuyoruz, dragostaki altınçağa 2 senedir devam ediyoruz. çok memnunuz. reggio emilia adında bir sisteme göre eğitim veriliyor. sınıflarda öğrenme merkezleri var, çocuk nereyi isterse orada istediği faaliyeti yapıyor. yani öğretmen yönlendirmiyor, çocukların en iyi versiyonları , özgüven sahibi özgün bireyler olmalarını hedefleyen ve somut olarak da evladımızda bunun etkilerini sevinerek yaşadığımız bir okul. mesela seçili bir resme boyama gibi klasik ve çocukların sıkılabileceği içbir aktivite yer almıyor. fiyat dragostaki okullara göre normal sayılır. 

geç bir cvp oldu elbette ancak sizin nezdinizde okuyan diğer velilerle de  paylaşma adına cevap yazmak istedim. ayrıca ilkokula hazırlık programları var. çocuklarda harflere, rakamlara karşı merak uyandırmak ve bunları hayata katarak, çocuğun tanıdığı harften ve sayıdan keyif almasına yönlendirmek gibi...çocuğumuz bize gösteriyor bunları. ingilizce eğitimleri de güzel . sevgiler


MisaZuga

Merhaba, ben de bu eylül döneminde vereceğim. 

Alp anaokulu ile görüştüm. güzel bir butik okul, bahçesi çimli toprakla haşır neşir oluyor cocuklar. güzel elektrik de aldım . fiyatı 1300₺ 5 tam gün için. 5 yarım için 1100₺ . ama ingilizce eğitimi sınıflarının 14 kişi olması biraz kafamı karıştırdı. ama ordan ilkokula geçişte okan koleji %30 burs veriyormuş dıye duydum.

Bayramlar anaokulu pendik; ben görmeye gidemedim eşim gitti ama hiç elektrik alamamış. oysa kı gecen yıl bır arakadsım bakmıstı oraya öve öve bitirememişti. alt katı kapalı yüzme havuzuymuş. yıllık (10 ay) ücreti 9500 ₺ ,yani 950₺ aylık ücreti var ama yemek dahil mi onu sormamış :)

ahmet şimşek kartal ; benim okuduğum devlet okulları bile cok cok guzeldi. hayatımda hiç bu kadar felaket bır anasınıfı gormedım dıyebılırım. ayakkabılarla sınıfa daldırdılar bizi, cocukların uyudugu yere yıne ayakkabılarla girdik. sınıfta ağır bir wv kokusu. hocaya bir kaç soru sorarken o sırada bı kız cocuk diğer arkadasının kafasına sandalyeyı vurdu. Ayrıca bezli cocuk almıyrlar, yaz okulu da yok.

Doğa Kurtköy : gitmedim ama muhtemelen güzeldir diye düşünüyorum ( fiziki yapısı) . 3 yaş sınıfları yok. 4 yaş ise 25.000 liste fiyatı var %8 erken kayıt indirimi varmıs.

Bahçeşehir liste fiyatı 19.000₺ civarında diye bılıyorum gitmedim.

Gelelim içimde kalan okula :) Okan Koleji ; fiziki yapısı gercekten cok guzel, herseyın ayrı bir sınıfı var, içinde kapalı yuzme havau, seramik çalışmaları, ingilizce odası, müzik odası herşeyiyle çok içime sinen bir okul. Yaz okulu 3.750₺ (8 haftalık) normal eğitimi de 18.000 ₺ . liseden bir arkadasımda cocugunu oraya verdi ıkı yıldır , genel olarak memnunmuş. eger bir süpriz cıkmazsa orada karar kılacak gibiyiz.

sevgiler :)

Cevaplamak için Üye ol