Hoppala kullanan anneler, tavsiye eder misiniz?

sedaozkan soruyor: 7

Oğluma alıp almamak konusunda karar veremiyorum. 6 aylık bir bebeğim var. Önerir misiniz?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


olivia

çocuğu eğlendirse ve oyalasa da bizim doktorumuz kesinlikle kullanmayın demişti.Hediye gelmişti geri verdik.Özellikle erkek çocuklarda testis gelişimini olumsuz etkileyebiliyormuş.Ve zıplamada ayak herseferinde farklı bir açıyla bastığı için ortopedik gelişim de olumsuz etkileniyormuş.Bacak kaslarını yanlış çalıştırdığı ve henüz kıkırdak kıvamdaki bel kemiğine yanlış baskı da yapabildiği vs vs gibi sebepleri sıralamıştı.


iflah_olmaz

yürüteç ve hoppalayı dr.umuz kesinlikle önermedi.yukardaki arkadaşın bahsettiği nedenlerden dolayı.

 


sedaozkan

Teşekkürler yorumlarınız için. Almaktan vazgeçtim vallahi, zaten çok kısa bir süre kullanır muhtemelen. Gerek yok, büyüyünce zıplatırım ben onu başka oyuncaklarla :PElfAna

Oglum , kucagimda uzun sureler ziplamaya basladiktan sonra aldik ve cok memnun kaldik. Cok uzun sureler kullandirtmadikca da sorun olacagina inanmiyorum.


yase

Ben de kızımda yürüteç kullanmıştım, oğlumda ise hem yürüteç hem de hoppala kullanıyorum, ayakta durur pozisyonda olmak cok hosuna gidiyor, arasıra koyuyoruz üstüne ve hayat kurtarıyor. Ben de çok uzun süreli kullanmadıkça sorun olmayacağını düşünüyorum.


yagmur1225

ben kraftın hoppalasını kullanıyorum.benim gibi yalnız anneler için muhteşem bir icat.6-7 aylıktan sonra bir zararı olmaz dedi doktorumuz.biz 7.aydan itibaren kullanmaya başladık. hatta onu aldıktan sonra uyku problemimizde ortadan kalktı.onda sallana sallana kendi kendine uyuyor.valla zararlı bile olsa yine de kullanırdım herhalde:) benim elim kolum ayağım. muhteşem bir icat herkese tavsiye ederim...


ketrin

bize doktorumuz yürüteci ve hoppalayı asla önermemişti...Cevaplamak için Üye ol