14 aylık oğlum gece en az 7-8 kez kalkıyor:((

aktiva soruyor: 4

Doğduğundan beri böyleyiz. İlk 6,5-7 ay gazımız tam gazdı. Gazdan miras mı kaldı huyu mu böyle artık ben işin içinden çıkamıyorum.
Düşünceleriniz nelerdir? Maaşallah emiyor da gece her kalktığında emmeden uyumaz oldu. (Yemek dışında süt olarak anne sütü, bazen de muhallebi yerse inek sütü alıyor sulandırılmış) Ben çalışıyorum artık zombiye döndüm. Gece uyku yok bana adeta. 1 hafta not tutucam. Mesela dün gece 21.00 de uyuttum. 23.de kalktı ve ondan sonra her 1,5 saatte kalkıp en son güne de 07.25 de başladı. Her kalkışında ağlama. Sabah da bir aralar 10-15 dk uyanınca kendi kendine oyalanıyordu aylar öncesinde ben de göz ucuyla bakıyodum. Şimdi o da yok. Sabah yatakta keyif yapayım diyen bir çocuk dA değil.
bENZER DURUMDA OLANLAR NE YAPIYORSUNUZ?
uykusuzluk kaderimiz mi bizim yaaa...
Doktora danıştım karşılıklı gelin görüşelim dedi. Reflü de olabilir dedi. Ama uykusuzluk huzursuzluk reflünün tek belirtisi olur mu?

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


aktiva

maritza, Allah'tan oğlumu bizimle hiç yatırmamışım diyorum. Öyle de olunca o da alışmadı. Tıpkı biberona alışmaması gibi. Bu sefer anne baba yatağında yatması sık kalkmasına eklenecek problem iyice büyüyecekti. Seni çok iyi anlıyorum, işimiz çooook zor. Senin ilk etapta kızını yatağında yatmaya alıştırman lazım. Kim west yöntemlerini okumanı tavsiye ederim.
Gece yeleksiz yatma. Benim yastığım yanında yeleğim vardır, kalkınca oğlumu almadan yeleğimi giyiyorum emzirirken insanın beli buz gibi oluyor çünkü. Zaten uykusuzuz bir de hastalık eklenince berbat oluyor bilirim.
Ah o azılar, biz 2 hafta kadar önce 4 azı birden patlattık. Ateş 10 gün indir çıktı tetikteydik. Burun akıntısı, öksürük ateşle birlikteydi. Allah kolaylık versin. Emmesi ii en azından o dönemde gıdasını ondan alır çünkü çok iştahsız oluyorlar bebişlerimiz.


aktiva

Dün oğlumu acıbademe götürdüm. Doktor test, tahlil hiçbirşeye gerek duymadı. Fiziki bir problemimiz olmadığına kanaat getirdi. Konu döndü dolaştı odasını ayırmak ve gece emmelerine geldi. Detayları da fırsat buldukça yazıcam. Bu konuda tecrübesi olanlar da bunları paylaşır mısınız? (Ben odasını ayırmayacağım zaten kendi yatağında yatıyor öncelik şu emme olayı bizim için)


aktiva

ailecek yaşadığımız sağlık sıkıntılarından dolayı yazamadım. Gece emmesini biraz azaltmıştım ki oğlum hastalandı sonra ben sonra gene o derken biraz ara verdik. Ama bunu kafaya koyduktan sonra oğlum doğduğundan beri ilk defa 5 saat kesintisiz uyumayı bir sefer başardı. Ama bir istikrar yok. Şu an eskisi kadar sık kalkmıyor sadece. Ümitliyim...


nnunnis

tarif ettiğiniz kişi sanki benim oğlum :) sizin aylarda aynen o şekildeydik bende gece emzirmesini tam olarak bıraktıramasam da azaltmakta buldum çareyi.Artık gece 1-2 kere falanemzirmeye çalışıyorum.Bazen  de su veriyorum.Uyku düzenimiz eskisi kadar bölük olmasa da yine de 2-3 kez uyanır geceleri.Zamanla sizin de emme sayınız azaldıkça göreceksiniz daha uzun saatler uyuduğunu.Siz kesebilirseniz gece emmesini tamamen kesmeye çalışın ben yazın gelmesini bekliyorum.Oğlum da uykusunu tam alamamışsa ağlayarak uyanıyor ve çok mızmız oluyor sizin dediğiniz gibi.Kendi kendine de oyalanmıyor yatakta.Aslında kendi kendine uyumayı becerebilseler herşey daha kolay olacak hepimiz için.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Mama yememe 0

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,