Emmeyen bebekle bag kurmak

mugmela soruyor: 3

Merhaba, ikiz kizlarimdan biri biberonla beslenmesine ragmen ayni zamanda (pek sut olmasa da) sosyal icici gibi devamli emiyor, diger kizim ise daha sinirli bir bebek ve emmiyor. Devamli aglamaya da meyilli oldugu icin kucaktan kucaga geziyor ve cogunlukla bakicinin kucaginda. Emmeyen bebegimle bag kuramadigimi hissediyorum, ne yapmaliyim? onu daha cok kucagima almak istiyorum sakinlestirmek icin ama emen bebegim birakmiyor bu sefer, ne yapacagimi sasirdim!

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


selencem

Daha cok minikler, merak etmeyin tek anneleri sizsiniz. Benim de oglum 6 haftadan sonra emmedi. Zaman icerisinde boyle bir endisenin yersiz oldugunu anlayacaksiniz. Benim onerim diger kizinizin emmedigi zamanlarda emmeyen bebekle ilgilenmeniz. Ya da koltuk altiniza alip emzirirseniz (internetten resimlerini bulabilirsiniz) ayni anda digerini de kucaginizda tutabilirsiniz. veya bazen koynunuzda uyutabilirsiniz. Ben oglumu kucagimda uyutarak bu bagi hissettim. Simdi tepki vermeye basladi, bana verdigi tepki ve gozumun icine bakisi o kadar farkli ki zaten bu endisem yersizmis :))


Damla

Tek çocuk annesi olarak naçizane ben de birini emzirirken diğerini tutmayı önerecektim. Emziren ikiz annelerine ikisini aynı anda emzirmelerinin önerildiğini duymuştum. Zor olur eminim ama içiniz daha rahat eder belki.

İkisinin aynı anda uyanık ve oynanabilir durumda oldukları oluyor mu? Olmuyorsa da yavaş yavaş olur herhalde, ikisini yanyana yatırıp şarkı söyleyebilirsiniz, hazır hafiflerken ikisini kucaklayıp dans edebilirsiniz. Hem gündüz ne kadar uyanık kalırlarsa gece o kadar iyi uyurlar.


tubayildiz

Bebek ve sizin ustunuz ciplakken sarılmanız okşamaniz, ten teması ile kucaklamanın da ilk dönemlerde anne bebek bağını güçlendirdiğini okumuştum.Cevaplamak için Üye ol