Bacakta acı hissi ve basamama

ahsen99 soruyor: 6

Merhaba arkadaşlar 34 aylık kızım var 3 gün önce kaldırımda yürürken düştü fakat sert bir düşüş değildi. 2 gündür ara sıra "bacağım acıyor" diyordu ama herzamanki gibi yürüyüp koşup zıplıyordu, hareketlerinde sıkıntı olmayınca önemsemedik fakat bugün uykudan bağırararak uyandı ve sağ bacağını oynatmadı,üstüne basmadı.Acile götürdük röntgen çektiler acil doktoru da ortopedi doktoru da birşey yok dedi.Ama hala basmıyor ve yürümüyor. İnternette araştırıyorum hic iyi şeyler çıkmıyor karşıma. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Fikri olan paylaşırsa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


babel

MR çekilse? bişi yoktur inşallah ama olmasa neden yürümesin çocuk? çok çok geçmişolsun. bence tekrar gidin doktora ve MR ile daha detaylı bakmalarını talep edin..


uraseval

Geçici sinovit olabilir mi? Biz geçirdik fakat düşme yada benzeri durumlarda değil enfeksiyon, grip sonrası geçici olarak yürüyememe durumu oluyor. 10 günde kendiliğinden geçiyor. Fakat olsaydı ortopedi doktoru söylerdi diye tahmin ediyorum. Farklı bir ortopediye gidin derim.


sefemu

kramp, karıncalanma, uyuşma gibi birşey olabilir belki.. gece ben bile çığlıkla uyandığımı yürüyemediğimi bilirim.. yorgunken özellikle olur bana.. yine de doktor görmeli tabiki ama içinizi ferah tutun..


ayberke

Benimde oglumun 1 5 yasinda iken hicbir sey yokken basamadi ertesi gun gecti gecen komsumuzun 1 5 yasindaki oglundada olmus dr goturduler bisey cikmadi 2 3 gun sonra gecmis onlarinkide


selencem

Sinirlerle ilgili bir bölüme götürseniz?


ahsen99

Teşekkürler arkadaşlar. Ben de gecmezse farklı bölümlere götüreyim diyordum ama ertesi gün bir anda kesildi normale döndü anlamadım ben de neden olduğunu. 1 yıl önce de sağ kolunda olmuştu aynen o da 1-2 gün sürmüştü.ikiside uykudan uyanınca oldu.Zeytinyağı, vicks, merhem aralıklarla sürdum. Anlam veremedim inşallah bi daha olmaz.Cevaplamak için Üye ol