11 aylık oğlum su içmiyor

sinem soruyor: 10

Merhaba gelecek ay 1 yaşına girecek olan oğlum su içmeyi hiç sevmiyor suyu farklı şeylerle vermeyi denedim Aventin alıştırma bardağı, silikon başlıklı normal biberon, küçük su bardağı ama hiç biriyle içmiyor.<

Suyu pekmezle tatlandırıp vermeyi dendim onuda istemiyor. Bu arada anne sütü almıyor sadece günde bir kere formul mama içiyor ama oda su ihtiyacını karşılamıyordur.
Sizin çocuklarınıza su içirme yöntemlerinizi öğrenmek bana faydalı olacaktır.

teşekkürler

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


bora

sinem merhaba, bora da o aylarda öyleydi ama anne sütü alıyordu, ne zamanki anne sütünü bıraktı,iştahı açıldı yemeklerden daha fazla yemeye başladı,su içmeye başladı. şimdi bum bum diye biberon peşinde koşuyo


Pranayama

Sinem benimki de içmiyor. 9 aylık oldu. Anne sütü alıyor ama az. Senin gibi Avent alıştırma bardağı aldım ben de hiç kullanamıyoruz. Dişlerini kaşıyor onunla. Birebonda su olduğunu görünce bağırıyor itiyor, kaşıkla birkaç gün içti şimdi tükürüyor. Ben de sulu birebon maması hazırlıyorum, yani mamasını baya az koyarak veriyorum ki susuz kalmasın. Ne yapacağız ben de bilmiyorum:( Ve de hep kabız.


neslihana

sinem merhaba, onur da çok su tüketen bir bebek değil. anne sütü halen veriyorum ama sadece sabah ve akşam. bende ilk başta kaşıkla veriyordum. sonra birkaç tane su biberonu denedim ve hoşuna gideni buldum. şimdi onunla içiyor. özellikle yemek yedikten sonra baya içiyor. günün bütününde yine istenilen miktarda değil ama yavaş yavaş alışıyor sanırım. umarım senin oğlunda alışır....


sinem

hepinize verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

dün wee nin alıştırma bardağını aldık ucu üç delikli ama aventinki gibi değil yumuşak silikon bunu deniyoruz şimdi.
Senira bizimkide içinde su olduğunu görünce kafasını çeviriyor çok komikler bunlar. bide siz meyve suyu veriyormusunuz.?


Pranayama

Sinem ben hiç meyve suyu vermedim. Direk meyve püresiyle başladım öyle devam ediyorum.purplehoney

Ben Nuk'un silikon ağızlı, biberon şeklindeki alıştırma biberonundan aldım. Dışı baya renkli cafcaflıbir şey... Eve gelince ona vermemeye başladık. Babası ve ben elden ele dolaştırıp, çok iştahlı bir şekilde su içer gibi yaptık. Valla ne yalan söyleyeyim, ben çenemden akıta akıta içtim bile. :) O elini uzatıp istedikçe, merak ettikçe vermedik ona. Sonunda o kadar şiddetle istedi ki verdik. İlk başta sadece ağzına değdiriyor ama suyu içmiyordu. Başka hiçbir şekilde su vermedim. Sanırım oldukça susamış olacak, şimdi kendisi alıp kafasına dikip bir güzel içiyor... :) Ben bu yöntemi diş fırçalama tekniği öneren arkadaşlardan duymuştum bu sitede... Önce özendirip vermeme, sonra izin verme şeklinde. Su olayında da işe yarıyor bence. 


ozlemtt

Neden meyve suyunu kaşıkla ya da küçük fincandan içirerek vermeyi denemiyorsunuz? Bu şekilde su ihtiyacını da karşılayacaktır. Her çocuk biberonu istemeyebilir. Kızım da anne sütü aldığı için biberonu hiç sevmiyor.
Pranayama

Bugün meyve suyunu sulandırıp verdim Avent'in alıştırma bardağıyla. Böyle hoşuna gitti tabii. Emmediği için önce valfini çıkartıp ağzına akıttım biraz öyle içtikten sonra valfini takıp verdim. Ama 1/3 ü dolu olduğu halde içemedi. Ben alıp denedim ve ben bile zorlandım. İçinde o kadar sıvı olmasına rağmen başı iyice geriye atmadıkça deliğine gelmiyor. Ve de hava ile karışık geliyor nedense. Hiç kullanışlı birşeye benzemiyor :( Nuk ve Wee dışında bardak önerisi olan var mı?esraozlem

Tupperware'in çocuk serisindeki "ilk bardağım" ürününü tavsiye ederim. Biz çok memnun kaldık. Daha önce benzer bir soruda aynı öneriyi yapmıştım. Buradan ulaşabilirsiniz.


ozlemtt

Ben AVENT alıştırma bardağını oğluma valfini çıkarıp vermiştim. Yine de beğenmeyince DALİN Baby Team Akıllı Bardak aldım, özellikle seyahatlerde çok kullanışlıydı. Yıllarca bundan su ve meyve suyu içti. PBA içeriğin tehlikesi o zamanlar bilinmiyordu.

Kızımı ise direk fincan ve bardaktan içirmeye alıştırdık. Benim de işime geldi.

Ne kullanırsanız kullanın BPA İÇERMEYEN hammaddeden üretilmesine dikkat edin derim. Plastik bardak, su damacanası, biberon gibi ürünlerde bulunan BPA isimli kimyasalın bağırsaklara zarar verdiğini kanıtladı.


Sevgiler...Cevaplamak için Üye ol