bir bakıcı iki bebek

beylem soruyor: 5

23 ve 3 aylık iki kızım var, yakında çalışmaya başlayacağım için büyüğün bakıcısı küçüğün sorumluluğunu da üstlenecek. Sizce bir bakıcı iki çocuğa birden bakabilr mi? Yoksa alternatif çözümler mi aramalı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


beylem


İşte o içe sindirme olayı bana bunları yazdırıyor ya zaten.....

Ablayı okula yazdırmayı pek düşünmüyorum. Okul için 3 yaş civarının ideal olduğu kanısındayım. Daha küçük gibi sanki. Yani ikisin in evde beraber geçireceği bir sene var.

Aileden biri konusuna ise aaah aaah diye ancak iç geçirebiliyorum.

Bakıcı sakin sakin olmasına da. O da insan. Siz anne olarak hergün aynı tahammülü gösterebiliyor musunuz?

İkinci bir bakıcı yarım gün gelip destek olsa gibi bir düşüncem var. Biraz aile bütçesini zorlasa da. Eşimle konuşmak lazım tabii....

Yine de sağolun farklı bakış açılarına ihtiyacım var...


rabbit

Kiraza katılıyorum mesela benim yeğenim çok uyumlu ve uslu bir kız kendi kendine oyuncakları ile oynar yemeğini kendi yer, kendi uyur ama benim oğlum koltuklardan tepemize atlıyor bir saniye durmuyor, gözünüzü ayırmanıza imkan yok, tamamen cocugun yapısına baglı....


Marlasinger

Arkadaşlara katılıyorum biraz büyüğe ve tabi küçüğede bağlı.Oğlum ve kızım arasında 20 ay var benimde.Oğlum kızım doğduğunda biraz içine kapanmıştı kendi kendine oynuyordu başlarda ve kızımda 40 ına kadar sakin uyuyan bir bebekti.Ben diyordum ooo ben yanlız bakarım.Ama sonra ne olduysa oldu.Oğlum acayip hareketlendi kızımda hem uykusuz hem de aksi bir bebek oldu.Tek başınayken oğlumun yemek ve uyku düzeni bozuldu kızı sürekli kucağımda taşımaktan onunlada ilgilenemiyordum.Yardımcı bulduk ama uyuşamadık kızım 9 aylık olana kadar annem ve kayınvaldem gelip gitti.Dün itibariyle haftada 3 yarım gün oğlumu kreşe verdim.
2. bakıcı faydalı olabilir sonuçta sadece bakım değil büyüğün küçüğe zarar vermesi,uyurken uyandırması vs. engel olunabilir.Yanlız 2 bakıcınında birbirleriyle anlaşamaması vs.gibi sorunlarda olabilir.
Eğer ufaklıklar usluysa bir kişi yeterli bence,benimkiler gibi ikisi de yaramazsa bakıcının işi çok zor.Ben bile anne olarak dönem dönem bunalıyorum.
Kreş konusunu doktorumuza sorduk ufak 6 aylık olana kadar göndermeyin,o geldi beni gönderiyorlar diye düşünmesin demişti.
Kolay gelsin.


tulay_yagmur

  beylem hanım ;

2 cocuk evde zor olacaktır ve ıster ıstemez kıskanclıklara sebep verecektır.benım kananatımce ılk cocugunuzu krese gondermenız.hem oradakı ortamda kendını yetıstırecek ve gun boyu guzel vakıt gecırecegı ıcın okulunda, eve gelınce kardesıyle problem yaratmayacak hemde kreste paylasmayı ve sorumlulugu ogrenecegı ıcın olumlu donuslerı olacaktır sıze. küçük bebeğinizlede bakıcınız rahatca ılgılenebılır sızınde içiniz rahat etmiş olur .


didoba

Bizim bakıcımız ikisine birden bakıyor. zorlandığı zamanlar da oluyor tabi ama benden daha iyi başediyor. oğlum şubatta 3 yaşını doldurdu. yaza kreşe başlayacak ama bakıcımız tam gün vermeyin kıyamam diyor. ben de buradan onun o kadar da çok zorlanmadığı sonucunu çıkarıyorumCevaplamak için Üye ol