Kardeşimin yemin töreni

sehergil soruyor: 9

Merhabalar,

Kardeşim kısa dönem askerlik yapıyor. Acemiliği Kastamonuda. 26 Mayıs Cuma günü yemin töreni var. Ordan Samsuna gidecek usta birliğine. Yemin töreninden sonra 3 gün kastamonuda geçirebilecekmiş. Ben de gitsem mi gitmesem mi kararsız kaldım. Cuma ve cumartesi için müdürümden izin aldım ama orda kalma sıkıntım var. Babam 3 kişilk yer ayarlamıştı kastamonu merkezde bir otelde. Benim eşim gelemiyor, izin alamadı. Benim tek kişilik bir oda ayarlamam gerekecek. Hem de kastamonu merkezde yer bulamıycam, 8 km mesafede Safranboluda otel ayarlayabilicem. Tek olarak bir otelde kalma cesaretim yok ama. Oraya kadar gitmişken Safranbolu taraflarını da gezeyim diyorum ama otelde tek kalamayacağıma göre Cuma gecesi otobüse binip İstanbula dönemek durumunda kalıcam. 
Bir de işin sıkıntılı tarafı oğlumun yılsonu gösterisinin 1 haziran pazar günü saat 12.30da olması.
Sizce gitmişken ne yapıp edip cuma cumartesi kalayım mı? Oraları bilenler cuma günü 12den sonra akşama kadar safranboluyu gezmek için yeter mi?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


nilinmasali

Kesinlikle gidip ne yapıp edip kalın 1 gün Kastamonuyu 1 günde Safranboluyu gezersiniz harika olur :)


basakanne

cnm hayırlı olsun öncelikle bende sen gibiyimm çeknirim ama fırsatı bulmuşken değerlendirmek lazım safranboluya gelince hiç bilmiorumm.


bellroad

neden kalamıyorsunuz orasını anlamadım? guvenli bir otel bulduktan sonra. cok guzel yerler 1 gun yetmez


fkry37

MRB YANLIŞINIZ VAR KASTAMONU MERKEZ  İLE SAFRANBOLU ARASI 2 SAAT ÖZEL ARABA İLE OTOBÜSLE DAHA DA FAZLA SAFRANBOLU KARABÜK İLÇESİ DİP DİBELER ZATEN BİRLEŞMİŞLER OTEL GÜVENİLİR OLDUKTAN SONRA BENCEDE KALINABİLİR  SAFRANBOLU İÇİN İSE 12 DEN AKŞAMA KADAR YETER BENCE BÜYÜK BİR YER DEĞİL AMA MUTLAKA GÖRÜLMESİ SOKAKLARINDA GEZİLMESİ KONAKLARINDA DİNLENİLMESİ GEREKEN BİR YER LOKUMLARINDAN SÖZ ETMEYE BİLE GEREK YOK SAFRANLI LOKUMU TAVSİYE EDERİMsehergil

Cuma gecesi için bir yer ayarlıycam. Babamlarla beraber kalayım dedim ama zaten 2 kişilk odada 3 kişi kalacaklar. Çocuğun gösterisi olmasa rahat rahat gezerdik. Pazar günü 12:30da gösterisi var oğlumun. Elimiz kolumuzu bağlayan o oldu.


basakanne

c.tesi gecesi dön gel cnm.gösteriye yetiş tbi ki.sehergil

Son durumumuz şu şekilde bene babamlarla beraber oğlumla beraber çıkıp yemin törenine yetişeceğiz. Eşim işi bitince otobüsle gelecek. O gece için 2 kişilk bir oda ayarladım. Cumartesi akşama kadar gezip, akşam otobüsle istanbula döneceğiz. pazar günü de 12 gibi yılsonu gösterisi olan yerde hazır olmamız lazım. Çok koşturmalı bir haftasonu olacak.


akasya2213

safranboluyu hiç bilmiyorum ama kastamonuyu avucumun içi gibi....kastamonuda gezecek yer yok ki?tarihi yerlere gidip görecekseniz eğer 3 saatte bile biter.kardeşinize hayırlı tezkereler olsun.


sehergil

Teşekkür ederim akasya. Cuma kastamonuyu gezer, cumartesi de safranboluya geçeriz artık.


Cevaplamak için Üye ol