1 yaş kan testi

guta soruyor: 4

Merhaba. 15 aylık oğlum için doktorumuz kontrol amaçlı kan testi yapmamızı istedi. Çıkan sonuca göre demir ilacı veririz ya da vermeyiz demişti. Büyük oğluma da yapılmıştı ama tam hatırlayamıyorum. Aç karnına mı götürmek gerekiyor? Peki gece yarısı süt için uyandığında ya da sabah kalktığında süt vermezse  nasıl duracak? Siz nasıl yaptırdınız?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


cagla_yan

Merhaba, bizde 1 yaş tahlili için gittiğimizde oğlum sabah kahvaltısını yapmamıştı. aç gelmemizi söylemişti dr. gece boyu emiyordu o zaman, 4 saatlik bir açlık olması yeterli demişti. ben sabah kalkar kalkmaz oyunlar oynamıştım, açlık hissi geldiği zamanda hastanedeydik zaten. hastane karmaşasında pek sorun çıkarmamıştı. umarım sizin oğlunuzda en kolay şekilde atlatır bu kan alma işini..


guta

O zaman gece 3-4 gibi kalkarsa süt verip, sabah da aç karnına götürmek en iyisi. Çok teşekkürler cevabınız için. Umarım çok ağlamaz :(


sefemu

sabah kalkınca hemen gitmiştik biz de.. sabah kalktığındaki sütünü içmemişti sadece gece içmişti.. inşallah işinin ehli birine denk gelirsiniz o zaman ağlamaya fırsat olmadan bitiveriyor..


lriell

Doktorlar kandaki ferritin değerine bağlı olarak demir ilacı veriyorlar, sizin bu gece içireceğiniz sadece kandaki demiri etkiler. Ferritin, demir depolardır, bunları büyük ölçüde etkilemez. Yine de belirtirsiniz gidince. İnşallah hiç ağlamaz, depoları da dolu çıkar :)Cevaplamak için Üye ol