Kabizlik dogum sonrasi

denizkiz soruyor: 3

ne gibi yontemler uygulayabilirim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


basaran

Kızım kolikti, bebeğe gaz yapacak diye hep kabızlık yapacak besinleri yediğimden ben de çok çekmiştim. Kabızlıkla birlikte hemoroid çok canımı yakmıştı. Her gün sabah kalkar kalkmaz aç karna 1 bardak ılık su için, gün içinde bol su içmeyi unutmayın (bebekle uğraşmaktan hep unuturdum ben) Yine aç karna 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi olayı çözmekte bire bir:) 

Hemoroid rahatsızlığınız varsa progtolog fitil çok iyi geliyor. Emzirmede de herhangi bir sakıncası yok, k.doğum uzmanım önermişti. Kabızlığa da çok iyi geliyor. 
Çok geçmiş olsun.


birbebekannesi

Bende normal doğum yaptım ve benim hamilelik döneminde de bu problemim vardı doğum sonrasında da...Bana doktor bol sıvı tüketmemi soyledi, sabah kayısı yiyip ılık su içerdim. Hergün aynı saatte lavaboya gitmek gerekiyormuş ve bir süre beklemek...Tüm bunlara rağmen düzelmedi, umarım sizde işe yarar.


denizkiz

duzenli tuvalete cikarim hamileliktede hic kabizlik yasamadim ama bu hafta biraz kabizlik yasiorum. ayranin icine zeytin yagi corekotu ve kmyon dokup iciorum umarim iyi gelir. bikac gundur su icmeyi kestim galiba :(Cevaplamak için Üye ol