Baston, maclaren globetrotter

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


daco

4 araba kullandık. 3.arabamız olan globetrotter uçakta zarar gördüğü için tazminatımızı alıp aynısından bir tane daha aldık . Çok hafif, kolay katlanıp açılıyor, bagajda/evde yer kaplamıyor. Ancak arkası tam yatmıyor. Biz kızım 2 yaşındayken aldık, açıkçası 6 aylık bebek için rahat olduğunu düşünmüyorum. arkası tam olarak yatan, kilosu yine muadillerinden az olan bir arabası daha vardı maclarenin,  onu düşünebilirsiniz. e-bebekte indirimi vardı devam eden, ayrıca bence mağazaya gidip bir görün/deneyin derim.   


metesmom

Biz onu oğlum 8-9 aylıkken almıştık yazlık arabası olarak ama o kadar rahat ki yağmur,çamur, kar, kış demeden hala onu kullanıyoruz . Arkasının yatmaması konusunda biz bir sıkıntı çekmedik.Ben kesinlikle tavsiye ederim.


daco

tek elle açılıp tek elle kapanıyor, açma-kapama mekanizması çok basit. Kapalı halde ister tekerlekleri yardımıyla sürerek,isterseniz arkasındaki kayış sayesinde omzunuza asarak taşıyabilirsiniz. 


tubish36

merhaba. bende maclaren quest modelı var ama daha hafıf ama daha kolay acılıp kapanabılen bır model arıyordum. bende bu modele baktım. birde volo var. hangısı daha ıyıdır acaba.


daco

aradaki fark volo'nun sırt kısmı dümdüz, globetrotter 140 derece yatabiliyor. benim kızım dümdüz oturup gezmeyi de pek sevmez , hafif yatırılmış olunca daha rahat eder, bu yüzden volo'yu düşünmemiştim. 


bu arada ben arabayı temmuz ayında aldım, 6 ay boyunca kullandım, en ufak bir şikayetim dahi olmadı. Tibetinannesi

1 yasından sonra aldım globaltrotter, cok memnunum ozellikle seyahatlerde cok pratik , hafif, arabaya indirip bindirmesi kolay tavsiye ederim, ama cok fazla yatmıyor içinde uyurken belki kucuk bebekler rahatsız olabilir, denemek lazım.


tubish36

bir sorum daha olacak.suhande sormus ama banada bahane oldu:) peki cok terletıyormu?


daco

Temmuz ayında Mersin'e gitmiştik, araba koltuğunda ter içinde kalmıştı kızım (klima olmasına rağmen) ama bebek arabasında terlediğini hatırlamıyorum, Aralık ayında yine Mersin'deydik, içinde termal, üstünde polar yine terlememişti. Yalnız genelde terleyen bir bebek değildir kızım bu yüzden arabanın terletmesi konusunda birşey diyemiyorum. 


Birde unutmadan biz yeni arabamızı siyah aldık (bir önceki kırmızıydı), satan kişi siyah rengin solma ihtimali olduğunu ve siyah renk güneş çektiğinden ailelerin tercih etmediğini söyledi. (diyeceksiniz ki o zaman neden siyah aldınız :)))) 2.arabamız siyahtı ve solma/güneşi çekme gibi bir durum yaşamamıştık...zaten bu 2 durumun oluşabileceği sıcaklıkta dışarıda ne işimiz var diye düşünüyorum) daco

güle güle kullanın, hakikaten çok pratik bir araba.


dilekkk

Bebeğim 1 yaşına yaklaştı ve 12 kg ağırlığında. Yani iriyiz birazcık (!). 

Chicco duo ct02 kullanıyoruz ama çok ağır olduğu için baston almaya karar verdim. Chicco, 18 kg taşıyabiliyor. Yani aslında bu araba ile büyüyebiliriz. 
Globetrotter 15 kg çocuk ve 24 kg total ağırlık taşıyabiliyormuş. E bebek teki görevli, aldığı eğitimlerde 22 kg a kadar taşıyabileceğini söylediklerini söyledi. Bir dr cybex ruby'nin tanıtımını okudum ama o sadece online satılıyor. 22 kg a kadar taşır diyor. Ama total mi bebek mi yazmamış. Fiyatları aynı ve kafam karıştı. Acaba çocuklarınız 20 kg civarında iken bu arabayı kullandınız mı?

Teşekkürler :)Cevaplamak için Üye ol