çelik tencere

edamira soruyor: 10

çelik tencerelerinizin temizliğini nasıl yapıyorsunuz? ben telle ovalıyorum dibinde çizikler oluyor yada blendır çiziyor mercimek çorbası yaparken filan ama zararlı diye duydum bir bilginiz var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


cmr

Teflon olmadığına göre herhangi bir zararı yo bence,takmayın!


momi

Karbonatla yapıyorum pırıl pırıl...


godagere

cifle sarı temizlik bezleriyle ovala.çok güzel parlak oluyor.ama kuru olarak ov.su degdirme beze.daha sonrada sabunlarsın.


cano

kullanılması sağlık yönünden en olumlu tencere çelik tencereymiş


bamelca

cifliyorum ayrıca sirkeyle parlatıyorumozgu_naz

anway tel alın.ne çizik ne bişi.ayrıca parlatıyor da


kle

Maalesef telle ovmasakta bir şekilde çiziliyorlar.Yandığı zaman kaşıkla kazımak,bulaşık makinasının teline takmak,çorbayı blendırlamak gibi şeyler yapıyoruz ve çiziliyor.Eğer tencerenin tüm kesiti çelikse çizilmesinin bir zararı olmayacağını düşünüyorum.Ancak karışım ise ,içindeki diğer meteryaller sağlığa zararlı metaryalse yemeğimize karışabilir.Yapacak çok şey yok, her evdeki çelik tencere mutlaka çizilmiştir.Çizilmiş teflon ve seramik tencere kullanacağıma çizilmiş çelik tencere kullanmayı tecih ederim.Keşke cam tencere çıkarsalarda onları kullansak.Bence bu konuyu fazla kafaya takmayın alabiliyorsanız tanınmış markalardan çelik tencere alın ben yavaş yavaş değiştiriyorum.


edamira

esseden aldım essenso marka onu kullanıyorum :) cam tencere var ama kullanımı zordur herhalde .kle

Hiç cam tencere görmedim.Hafta sonu esseye gidip bakayım.Bir de cam tava yaptılarsa ne ala.Bundan sonra bizim ufaklığa bol bol Krep yaparım.


ediluj

bende amway tel kullanıyorum,birde amwayin metal temizleyicisi var oda cok guzel parlatıyor(ozellile benim gibi ocakta unutup tencereyi yakanlar için :))


Cevaplamak için Üye ol