Sabun cevizi vs mustela

Asyadan1Ezgi soruyor: 10

Sabun cevizi almak istiyorum nereden bulabilirim

Bir de sabun cevizi bebek egzamasına iyi geliyormuş diye duydum bebeğimi mustelanın atopik ciltler için olan şampuanı işe yıkıyorum ama sabun cevizine geçmek iyi mi olur yorumlarınızı bekliyorum

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


cnst

sevgili seda10 ben çöven kökünü de sabun cevizini de aktif olarak kullanıyorum. Sabun cevizini en son kristaltuz.com sitesinden aldım. Bu siteyi de sabunağacının facebook sayfasında Esra hanım ve diğerlerininin yazışmalarında görmüştüm.


mariposita

buradan ve sabuncevizi.net sitesinden bana ulaşabilirsiniz.


seda10

cnst bilgi verdiğin için teşekkür ederim, bende verdiğin siteden sipariş ettim bugün.
sabun cevizide çöven kökünüde kullanan biri olarak pratiklik yada kullanımda sağladıgı farklar açısından karşılaştırma yaptıgında hangisi öne çıkıyor, sabun cevizini her zaman bulamama ihtimaline karşın çöven kökünüde düşünebilir miyiz, hem daha uygun hem türkiye de yetişiyor neticede


cnst

Mariposita, temin edebileceğim yeni bir yer bulduğuma çok sevindim, herkes için çok güzel bir şey yapmışsınız :)
Seda10, ocak ayından beri yani yaklaşık 4 aydır her ikisini de temizlikte (çamaşır ve bulaşık makinesi) kullanıyorum. Etki anlamında hiç bir farkı yok-sonuçta etken maddeleri aynı yani saponin- tertemiz bulaşık ve çamaşırlar. Ama tabi farklılıklar var:
*Hazırlanışı aynı ama kökler kısmen tozlu olduğu için bir ön yıkama (suya sokup az bekletip süzüyorum) gerektiriyor. Sıvıların kokusu biraz farklı (çöven kökü ot kokusunda, sabun cevizi ise hafif sirkeli). Pratiklik açısından bence aynı, çöven kökünü suda bekletip süzmek 2 dk. bile değil.
Cilt için kullanımına her ikisinde de tam başlamadım  (yani sıvı sabun, şampuan duş jeli ve diş macunu olarak) zamanım çok olmadı istediğim forma sokmak için. Ama araştırdığım kadarıyla yurt dışında her ikiside egzama ve sedef için kullanılıyor ve hazır ürün şeklinde de satılıyor. 
Eger direk kullanacaksanız (sıvı yapmadan) çöven kökü sanırım ön yıkama yapıp ancak o şekilde kullanılabilir (sabun cevizinde gerek yok) ama ben sıvı şeklinde kullanımını çok seviyorum, denemedim direk kullanımı. 
Son dönemde her ikisini birlikte kaynatmaya da başladım :) 
Gerçek şu ki alışınca her ikisinden de vazgeçemiyorsunuz, bağ oluşuyor resmen. Kimyasallarla temizlik nasıl birşeydi unuttum sayılır. 


pnrbzc

Aylardır arıyordum sabun cevizini, her gece kızım uyuduktan sonra tabi bu gece 1,5 ve 2 arası uyku bastırmazsa :( bu konuya daha sonra geleceğim. Uyumayın bir kızım var. :( neyse kocaelide ve memlekette yaklaşık 30 tane aktar dolaştım ama bulamadım ne olduğunu bile bilmiyorlardı. Memlekete gittiğimde çok bilgili olduğunu bildiğim bir aktara gidip sordum. O da bilmediğini söyledi ama Hindistan da mı yetişiyor dedi hemen atladım evet dedim. Meğer farklı isimleri varmış ve sabun cevizini kullanarak bitkisel deterjan üreten bir firmamız varmış. Bende eee o zaman amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok dedim. sabun cevizini alacaksında kaynatacaksın suyunu çıkartıp kullanacaksın. yapılmışı varken neden uğraşayım ki. Hemen araştırdım. Firmayla görüştüm bitkiselliğine inandığım için şu an ürünlerini kullanıyorum. Çok memnunum. Ürünleri bilinçli kullanırsanız kimyasallara göre çok daha güzel sonuçlar alabiliyorsunuz.firma network marketing sistemine göre çalışıyor nedeni ise ürünlerin bilinçli kullanılmasıymış kimyasallarda karıştırılmaması gerekiyor iyi sonuç almak için. Ürünler hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar yazsın seve seve cevaplarım.

Ben bu kimyasallardan kurtulmak için gecelerce uykusuz kaldım :(mariposita

www.sabuncevizi.net adresinden isediğiniz miktarda sabun cevizi temin edebilirsiniz.


maritza

pnrbzc selam,bana firma ile ilgili detay verebilir misin?


canan32

Ben sıvı halde gittigidiyordan edinmiştim. Ceviz olarak kullanımı zor geliyor.canan32

Şampuan olarak kullananınız var mı? Konağa iyi gelir mi acaba? 


berlindenbirseda

Bir kere yanlislikla agzima degdi, tadi aci, göz de yakar bence, sampuan icin kullanmaya korkarim.Cevaplamak için Üye ol