Geceleri bez sizintisi

denizderya1 soruyor: 6

3 aylik oglumun nerdeyse her gece bezinde sizinti oluyor. Sizin de basiniza geliyor mu gece bez degisimi yapiyor musunuz tavsiyeleriniz bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


carefulmom

Benim kızımda hiç olmamıştı ama erkek yeğenimde eğer bezi ben takmışşam (kızımdan alıştığım için gevşek takıyordum) o zaman oluyordu her seferinde. Bir de kız kardeşim emiciliği yüksek diye hep prima kullanıyordu.


denizderya1

prima kullanıyorum doğduğundan beri arada huggies de deniyorum ikisinde de sızıntı oluyor geceleri. gecenin bir vaktı kıyafet değiştirmek zorunda kalıyoruz uykusu vs iyice açılıyor.


pilz

geceleri kaka yapmadığı sürece bezini hiç değiştirmiyorum ben. premium care kullanıyorum hiç sızıntı sorunu yaşamadım. bi ara bez bitti yine primanın ve oğlum çok hareketli diye aktif bebe yi kullanayım dedim ama berbat ötesi, her bezde sızdırdı. tüm kaka belinden yukarı taştı. hemen bıraktım yine premium care e döndüm. belki bezi biraz gevşek bağlıyo olabilirsiniz. veya dediğim gibi aktif bebek çok kötü geldi bize prima nın hangisini kullanıyorsunuz?


denizderya1

Prima premium care de kullandim diger primadan da kullandim ikisinde sizinti oldu. Ben de gece bez degistirmiyorum normalde ama sizinti oldugu icin mecbur kaliyorum. Gece iki kez besleniyor o yuzden mi diyorum. Gevsek baglamamaya calisiyorum ama cok da rahatsiz etmesin diye sımsıkı yapmiyorum.


Damla

Bez tamamen ıslanmış mı oluyor yoksa bir kenarından sızmış mı oluyor? Sızdıran bezin durumuna bakarak anlayabilirsiniz. Eğer sıvı ile dolmamış yerleri varken sızdırdı ise bağlama şeklini değiştirmek gerekli. Yok her yeri ıslanmış ağır bir bez ise sızdıran o zaman gece farklı bir marka ya da bir büyük boy denenebilir. Uyku alışkanlığı açısından alt değiştirmemek iyi olur. Gece iki kez beslenmesi kendi talebiyle oluyor değil mi, değilse gece beslenmesi fazla geliyor da olabilir. Gündüz daha fazla sık beslemek de bir çözüm olabilir hem gece beslenmesini azaltmak hem de bez sorunu için.


denizderya1

bezi baya bir ağırlaşmış dolmuş oluyor. gece acıkıyor o yüzden iki kez besliyorum ve mamasının hepsini içiyor. dediğiniz gibi gündüz beslenmesini arttırmaya çalışıyorum ama bezler de 12 saate kadar kuruluk sızdırmazlık vaat ediyor güya. daha kapasiteli sızdırmaz bez markaları var mı acaba.Cevaplamak için Üye ol