Şurubu nasıl içiriyorsunuz?

Sheeda soruyor: 9

oğlum 4-5 gün ateşler içindeydi 3 saatte bir şurup vermemiz gerekti . Benim için çok acılı bir süreç oldu, şurubu içmek istemediği için yalnızken yere yatırıp bacaklarının üzerine oturup (ağırlığımı vermeden ) kollarınıda bacaklarımla sıkıştırıp, ağzını zorla açıp şurubu enjektörle verdim. Çocuk benden nefret etmezse iyi . Her seferinde daha çok ağladı , kurbanlık koyun gibi direndi içim çok acıdı bunun kolay bir  yolu var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ikicocukannesi

kac yasında oglunuz? hic mi icmek istemiyor?

abla da bu sorun yok, ozendirip alkıslayarak gayet guzel iciyor.
kardes de bu sorun var; babası kollarıyla basını kilitliyor yerde yatarken. bende cenesini tutup agzına huuup veriyorum.


Sheeda

17 aylık , kesinlikle içmek istemiyor tadını sevmediğinden değil diye düşünüyorum, sanırım ilk şurubunu hastanede tanımadığı insanlar tarafından zorla içirildiği için böyle bir tepki veriyor , bilemiyorum


Burcu

bizde de durum aynı..şurup şişesini gördüğü an kıyametler kopuyor.her yolu denedik kendi rızasıyla içmesi için..alkış motivasyonu da işe yaramıyor bizde..ve bir kişi olmadan mümkün değil içiremiyorum..
daha bu sabah başımıza geldi..üstelik evde yalnızım..gece ateşlendi kuzum.mecbur mama sandalyesine bağladım..kollarını sabitleyip ağzına zorla soktum kaşığı :( çenesini kapatmama saniye kalmıştı yutsun diye birazını tükürdü cimcime..walla başka kolay yöntemi olan varsa hemen yazsın..yazık yavru kuşlara..


EmineKartal

Daha önce bu konuda konuşulmuştu:
http://www.nurturia.com.tr/questions/df006b8d-745e-414f-ad3a-9d6b012c2311/1/ilac-icirme
Ben de orada fikir beyan etmiştim ama tekrar aktarayım:
ALKIŞ:)
bizim hoşumuza gidecek ve onu alkışlayacağız diye sevmese de içiyor.
biz de kollarını kenetle, burnunu tıka, ağzına sokları denedik hep, ama ilaçlar ağzından başka her yere döküldü. sonunda bu alkış durumunu anneanne ile dede buldu. bir çırpıda içiyor. o an içmek istemezse (ki bu da oluyor arada) o zaman bir süre sonra "kızımı alkışlayalım mı" deyip tekrar deniyoruz. genelde işe yarıyor. hatta ağzını buruştursa da alkışlandığı için çok mutlu oluyor.
belki de şimdilik küçük olduğu için bu alkış metodu işe yarıyordur. bakalım ilerleyen zamanlarda göreceğiz.Sheeda

Bizimki alkışı çok sevmesine rağmen yemek yerken bile alkış işe yaramıyor, belki ilk başta alkışla deneseydim olabilirdi ama şimdi çok tepkili yemez bu numaraları. :( 

Aslında bi şekilde zorlada olsa içiriyorum ama çocuğun pisiklojisi bozulacak benden nefret edecek diye korkuyorum. Ağlamaktan bağırmaktan sesi kısıldı.

İkiçocukannesinin dediği gibi büyüdüklerinde daha kolay olacak eminim ama şimdi çok zor.


Ozlem_Can

Sevdiği bir şeyi elimize alıp (zamanında zeytinle yapıyorduk) annecim once surup sonra zeytin diyerek maalesef biraz kandirmaca oluyor ama bu arada zeytini yaklastirarak agzini acinca once surubu sonra zeytini vererek bir sure içirdik.

İnsan da hem doğru soylemeliyim baskısı hem zor kullanmamlıyım baskısı gerçekten zor. Bir de belki dr. olur derse meyvesine falan karıstırarark olabilir...


Sheeda

Güzel güzel anlatıyorum ,her ne kadar kaçsada mutlaka önce gösteriyorum bak şimdi sana şurup vericem diyorum öpüyorum yatırmaya çalışırken kıyamet kopuyor. Şimdilik atlattık uzun bir süre şurup vermek zorunda kalmam inşallah.


Meyvesine katmak iyi fikir olabilir teşekkürler :)

İnşallah kötü anlam çıkarnmıyordur ,zaten sonrasında aramız iyi :)


jule

Bizde geçecen iki hafta çoçuklar, özellikle benim küçük kızım (9aylık) çok hastaydı
bir süre ilaçlar vermem gerekiyordu ve oda isyan ediyordu. DR bana bir boş iğne
pipet 5ml verdi ve ilaçı ona göre ölçüp ağızdan daha kolay verebildim. Ağızı açıp
o pipet içine koyup yavaş yavaş içirebildim, hem kızım hiç tıkanmadan...

Geçmiş olsun


Seda_

benim oğlumda demir eksikliği tedavisinde demir şurubu kullandık. onu içirmek bir ölümdü deydiği yerde zaten hemen leke oluyordu. sonradan multitabs vitaminin ucundaki aparatı kullandık annemle. önce içeçek kadar kaşığına koyuyoruz daha sonra multitabs çubuğuyla ağzının içine sıkıyoruz. büyük kolaylık.


Cevaplamak için Üye ol