10 aylık oğlum sürekli uykusundan uyanıyor

turkeystar soruyor: 10

merhaba arkadaşlar ilk oğlum 10 aylık oldu. çok hareketli yerinde durmuyor kucağa alıyoruz durmuyor mama sandalyesine oturtuyoruz kısa süre sonra ayağa kalkmaya çalışıyor huysuzluk yapıyor  . yürüteçi çok seviyor . ben işteyken annesi akla karayı seçiyor çünkü bizimki hiç yanlız kalmak istemiyor . ek besinlere 6. aydan itibaren başladık ama sürekli süt emiyor her saat başı bazen yarım saatte bir sürekli süt istiyor gece sabaha kadar emzik gibi kullanıyor annesini son zamanlarda aşırı hareketli uyurken sürekli uyanıyor dönüp duruyor yatakda başını sağa sola sallıyor ters dönüyor yada emekliyor daha oncede diş çıkardı ama boyle yapmıyordu yani çok huysuz yatıyor sürekli uyanıyor dönüp duruyor yatakda korkuyoruz düşücek diye bir bakıyorum uyuyor mutfağa gidiyorum 2 dakika sonra geliyorum bizimki yatakda oturmuş bakınıyor sessiz. bu aylarda erkek çocuklarının davranışları boylemi yada bir ağrısı falanmı var birşeymi rahatsız ediyor diye düşünmeye başladık

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


m_eymen

Eğer ağlamıyorsa bir şeyi yoktur inşallah. Yazdıklarınıza bakılırsa kabına sığmıyor bence. 


dyen

Bizimki de aynı ayda ve benzer durum var. Gece bazen saat başı bazen 2-3 saatte 1 kalkıyor emmek istiyor. Bazen gece 3-4 gibi kalktığında geri uyumuyor 1 saat kadar uyanık kalıyor kendi kendine heceler seslenmelerle konuşmaya çalışıyor uyku moduna geri sokmak çok zor oluyor. Sanırım uyku eğitimi denemek lazım düzenli bir gece uykusuna alışması için ama ben ağlamasına kıyıp da bırakamıyorum.


mustafamami

özgür olmak istiyordur :) yürüteç ona biraz da olsa evin içinde tek başına gezebileceği ve keşfedebileceği alan açıyordur da ondan seviyordur... belki birden fazla diş çıkartıyor olabilir bilemedim. o dönemlerde acısını dindirmek için daha çok emmek isteyebiliyorlar. düşmeyeceği bir yatağa geçirebilirsiniz belki. biz yer yatağı yaptık kendisi inip çıkıyor. 


cagla_yan

Aynı şekildeyiz, sizden hiç farkımız yok.. gece sayısız uyanıyor. her seferinde emerek uyumak istiyor..sebebini ben çözemedim, diş desem aylardır aynı şeyi yaşıyoruz.. zamana bıraktık.. zaman düzeltir diye düşünerek, üzülmeyi bıraktık.


dyen

Bizimkinin de 6 tane disi çıktı ama hala uyanıyor. Başka bir nedeni olmalı.momi

Yatakta dönmeler mama sandalyesinden ayağa kalkmalar kucakta bile tırmanmalar bizde de var.neşesi yemesi çok yerinde ama şu uyku ve hareketliliğe bir çare bulamadık bizde.


msasa

Benim bebegimi tarif etmissiniz resmen emmek istemesi disinda. Mama sandalyesinden masaya tirmanan bir bebek. Yakinda sandalyenin kilifini sokecegine inaniyorum kalkmak icin zorlarken. Ben uyku konusunda careyi telsizi yorganinin uzerine koymakta buldum. O hareket edince telsiz hisirdiyor kosarak yanina gidiyorum. O esnada gozler kapali ayakta oluyor. Hemen emzgini verip kucagimda pispisliyorum tekrar uykuya daliyor. Biraz da yaninda yatip sonra yatagina tekrar birakiyorum. Uykuya devam ediyor. Uyku egitimini dusunmuyordum son care onu da denedim fakat surekli ayaga kalktigi icin hic yol alamadik. Sallamaya kalktigimda da kaciyor. Su an yanina yatip aglasa da birakmadan sikica sararak uyutuyorum:)


turkeystar

merhaba arkadaşlar çok teşekkürler cevaplarınız için anladığım kadarı ile herkezde neredeyse olan bir durum. insan yinede tereddütte kalıyor. bizimki akşam 9 gibi uyuyor sabaha kadar sürekli süt emiyor sabah genellikle sabahları 06.20 yaa 07.20 gibi uyanıyor çalar saat gibi 2 saat gündüz 2 saat öğleden sonra uyuyor akşam 21.30 dan sonra yine  uyuyor ama uykuları asla hiç deliksiz uyku değil daha gözünü açmadan annesini arıyor süt istiyor bulamayınca annesini yanında ayaklanıyor. son zamanlarda gece bir kalktımı 2 saat uyumuyor. yürüteçle odalara gidip dolapları karıştırmaya başladı bile )) aslında hergün dışarı çıkarmak lazımmış bebekleri ama biz haftada 2 defa ancak çıkabiliyoruz  havalardan dolayı  dışarıda 1 saat dolaşınca arabada uyuyor eve gelincede rahat uyuyor ozaman.

bu arada benim oğlum bizle uyuyor ilk zamanlar beşikde uyutuyorduk ama biraz büyüyünce beşikde uyumak istemedi birde sürekli süt istiyor aldık aramıza bizimle uyuyor . çoraplarını ayaklarını birbirine sürterek çıkarıyor üstünü açıyor sürekli zaten o yüzden bizle uyuması iyi sanırımdyen

Gündüz dışarı çıkıp dolaşmasının uykusuna iyi geldiğini başka birçok kişiden daha duydum. Havalar da isindikca hep çıkarmak lazım her gün düzenli saatlerde.


selencem

Sorularda aratırsanız 10.ayda bunu yaşayan çok insan var. Bence bu dönem kendilerinş, ayapa kalkmayı, çevrelerini fark ettikleri bir dönem. 2-3 aya azalır ama benim oğlum halen kanepe tepesinde :)Cevaplamak için Üye ol