Kızım sürekli yanağını ısırıyor!

nilayfull soruyor: 3

Kızım 2,5 yaşında. Yaklaşık 2 haftadır, yanağının iç tarafını ısırıp duruyor, ya da eli ağzında, öyle ki ısırmaktan orayı kızartmış yara gibi olmuş, önce aft mı çıktı dedim ama beyazlık falan yok, acımadığını söylüyor, normalde bir yeri acısı mutlaka "anne uff" der, özellikle gece uykuya geçmeden önce bu hareketi yapıyor. Kızım yapma yaparsan acır dedim birkaç kez, acaba hata mı ettim, normalde bu tür alışkanlıklar tepki vermeden geçer  diye okuruz ya kendimi tutamıyorum ama maaalesef... Yaşayan, tecrübesi olan, napalım?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sunkey

aynısını bir yetişkin olarak ben yapmıştım farkında değildim. yanağımda tuhaf bir beyazlık var diye dişçime gösterdim. O da önce ısırarak orayı şişirmişsin, sonra da farkında olmadan ısırmaya devam ettiğin için  kütle haline gelmiş dedi.küçük beyaz bir şeydi ve acımıyordu.ancak sanırım stresten bazen çok ounuyorudum şişiyordu o zaman sızlıyordu.Sonunda orayı drum aldı ve dikti.ama benimki oldukça büyümüştü.

yani bebeğiniz de bunu bilinçli yapmıyor olabilir, çünkü ben farkında olmadan zaman zaman diğer yanağımı ısırıyorum, henüz o hale getirmedim :) emzik kullanıyor mu, fark eidnce verseniz? ben henüz anne olmadığımdan naçizane aklıma bu geldi.


nilayfull

Emzik hiç kullanmadı, farkedince hemen eline birşeyler veriyorum kraker, meyve ya da hemen bir oyun başlatıyorum tabii çalıştığım için ben yokken de tembihledim ananesine ama gece ısırması ne olacak bilmiyorum, bir süre daha geçmezse doğru doktora:(
Acaba bir konuda stres mi yaptı bilemedim...


sevcanvet

bende uzun süre yaptım bunu,hatta çocukuluğumdan son 2-3 seneye kadar yaptım stresten başlıyor sonra alışkanlık haline dönüyor, birde oyalancak birşeyler olmadığında böyle oluyor, bol bol oyun oynatın sosyalleştirin..Cevaplamak için Üye ol