emzik bırakma

mihre soruyor: 7

kızım 2.5 yaşında ve hala emzik emiyor, özellikle uykuya dalmak için. nasıl bıraktırabilirim, emzik bıraktırma hikayelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


jildando

Biz bıraktığımızda 3 yaşını çoktan geçmişti, o yaşlarda emzik delmek falan deneyebilirsiniz, ama yemeyedebilir, ben oğluma 18 aylıkken denedim olmadı, onu atıp yeni emzik diye tutturdu. Kızımda ise şöyle bir numara yaptık, çok istediği bir oyuncak vardı, emziği bırak bende sana alayım dedim, o gece bıraktı, bir daha da istemedi.
benim çok gözümü korkutuyordu bu durum, inanılmaz kolay oldu.
Emzik perisi numarası var birde onu deneyebilirsiniz, emzikleri yatmadan önce camın kenarına koyması gerekiyor, gece emzik perisi gelip emzikleri alıp yerine bir hediye bırakıyor.
böylece emziksiz uyumak zorunda kalıyor.
Bir de gene kızımda o yaşlarda emzik sınırlaması getirmiştik, sadece yatarken kullanabiliyordu sabah kalkınca emzikleri teslim ediyordu, gün içinde kullanmıyordu. Adım adım gidebilirsiniz, önce sadece evde, sonra salon hariç odalarda vs. gibi.


lopikcim

geçen burda bir arkadaş bahsetmişti , çocuğuyla camdan bakarken çocuğuna kuşlara atmasını, onların da ihtiyacı olduğunu( sanırım) söylemiş, çocuk kendisi kuşlara fırlatmış emziğini , her istediğinde anne bunu ona hatırlatmış..Hikaye çok hoşuma gitti, ben de 2 yaş civarı ( umarım ) denemeyi düşünüyorum bu tarz bir şey..Şimdilik uykuya dalışımız hala çok problemli olduğu için, üzerine bir de emziksiz uykuya dalışı ekleyip iyice stres yaratamıyorum :-(((


mihre

ilginiz için çook teşekkür ediyorum...


polen

yukarıdaki yöntemler bizde işlemedi.en son çare emziğinden böcek çıkıyor.dişi olanların dişini yiyormuş dedim.ağlaya ağlaya çöpe attık,3 gün sonra unutuldu gitti.daha yeni bıraktık.
nadia

emzik bozuldu, sirke surduk, 2 gun aradi sonra unuttuCevaplamak için Üye ol