Avent kaç delikli başlık???

Ezgi_ soruyor: 4

Biz Duru doğduğundan beri biberon olarak Dr brown's kullanıyoruz. Dün biberon başlıklarımızı anneannede unutunca, önüme gelen ilk eczaneye girdim, başlık alayım dedim ama Dr brown's yokmuş. Avent verelim dedi kadın. Ben de daha önce Avent hiç kullanmadığım için kadın ne önerirse kabul ettim.
(ya kabul edicem ya kadını yolucam. O derece şirret bir eczacı yani. Sinir oldum. Dr Brown's başlık yokmu diyorum YOK, NAPİYM, YARATİYMMİ falan diyor. Bir de çankayanın göbeğinde eczane işletiyor. Kocası da ondan şirret. Ama hem Duru çok acıkmıştı hem de evime tek yakın eczaneydi. Mecbur kaldım yani)
Neyse; Avent kaç delikli olsun dedi? Ben de çocuk 10 aylık hangisi uygunsa dedim. 3 delikliyi verdi ama, nasıl vermek... Kazara  ACABA 2 DELİK Mİ OLSA? YA DA 4 DELİKLİ DAHA MI UYGUN OLUR? de bakalım. Kadın burnundan soluyor. Uzatmayayım, aldım 3 delikliyi geldim eve...
Ne oldu dersiniz? Avent başlıklar bizim narin Dr Brown's'lara DANA gibi geldiğinden elimde patladı! Şimdi gidip bir de avent biberon almam gerekecek. Extra masraf yani... Çocuğa da babası gelene kadar suluk başlığıyla mama içirdim:)
Peki Avent kullanan anneler 10 aylık bebeğe kaç delikli avent başlık kullanıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Ezgi_

Akış ayarlı uçtan da aldık. Peki 10 aylık bebek için en ideali kaçıncı seviye? Benim bebişte denedim hepsine aynı tepkiyi verdi:))))))))


Aysegul_Yagmur_Irmak

1 yaşından beri 4 deliklisini kullanıyoruz, 3 delikliler yavaş gelmeye başlamıştı kuzuma.

Akış ayarlı olanı da kıvamlı gıdalar için kullanıyoruz, muhallebileri biraz sulu hazırlayıp bu uçla veriyorum. Kıvamına göre de genelde 2 ve 3 ayarı ile veriyorum. 3'te epey akıyor, kesi dik geldiği için, alttan üstten çeneyle bastırılınca kocaman delik oluyor. :)

Bu arada eczacıya ben de sinir oldum! Özellikle bebekle ilgili birşey satarken böyle yaptıklarında boğasım geliyor!


Zelal_

ezgi_duru bence olumsuz bir tepki vermediyse I ve II'ye gerek yok, III iidir :)))


minus

Benim kızım da 11 aylık, devam sütü için 3 numarayı, bazen de muhallebi veriyorum kaşığa itiraz edince (biraz sulu kıvamda tabii) o zaman da 4 numarayı kullanıyorum.
Cevaplamak için Üye ol