sünnette ürolog mu? çocuk cerrahı mı?

buryav soruyor: 10

nasipse dogumdan sonraki ilk 10 gun icinde oglusumu sunent ettirmeyi istiyoruz. ama kimisi urolog yapsin, o organ ve islevleriyle ilgilenen o diyor. kimisi de olur mu cocuk cerrahı yapsin, kesip bicmeyi o biliyor diyor.. kuzusunu sunnet ettiren anneler, babalar, sizler hangi bransa yaptirdiniz sunnet isini?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


blackcrow

bizimkini çocuk cerrahı yapmıştı. daha sonra gittiğmiz çocuk doktoru, sünneti cerraha yaptırdığınız belli oluyor, ürologlarınki bu kadar iyi olmuyor demişti. iyilikten kasıt nedir bilemiyorum ama sonrasında bir sorun yaşamadık. zaman konusunda da isabetli bir karar vermişsiniz, biz de hastaneden daha çıkmadan yaptırmıştık, iyiki de yaptırmışız.


_Sezin_

Bence de cocuk cerrahi .


zehra

Bence bransindan sonra dikkate alinacak bir diger konu da bu islemi daha once kac kez yapmis bilgisidir. Tecrube faktirunu goz ardi etmemeli bana kalirsa.


YesilAnne

Sünnet operasyonu, son derece önemli bir cerrahi operasyondur. Dolayısıyla bu işlemi ameliyat ortamında cocuk cerrahının gerçekleştirmesi en doğrusudur.. Bulunduğunuz şehirde Tıp Fakültesi Hastanesi varsa, oradaki çocuk cerrahisi bölümüne başvurmanızı tavsiye ederim.


Kuzeytu

Ben de kesinlikle cocuk cerrahı diyecegim. Benim oglum da 50 gunluk cocuk cerrahı tarafından sunnet edildi. O organı ve işlevini bilen evet urolog ama operasyon yapmak sadece cerrahlara mahsus. Brans doktorları teshisi koyar, cerrahlar ameliyat yapar bu da neticede ameliyat olmasada bir operasyon.buryav

hepinize cok tesekkur ediyorum. haklisiniz. esimlede konusup iyi  bir cocuk cerrahı bulmak en mantiklisi. ve kac kez sunnet yaptigini sormak..


mayaberry

kesinlikle çocuk cerrahına yaptırın. bizde oğlumuzu 20 günlükken sünnet ettirdik. iyiki de yaptırmışız diyoruz... kafamızda artık sünnetle ilgili bir sıkıntı kalmadı.. erkenden yaptırdık rahat ettik.. tek sorun... alt değiştiriken :) e sünnet olduğu için alt açıldığında süper ötesi çişimizi uzak diyarlara yapabiliyoruz.. fiskiye şeklinde :)


buryav

mayaberry tesekkurler. buyuk oglumda da oyleydi :)cadsiz

biz henuz iki gunlukken ve henuz hastanedeyken, dogum yaptigim hastanede(Amerikan Hastanesi) yaptirdik. orada cocuk cerrahi yapiyordu. bence de zehra nin dedigi gibi tecrube de cok onemli.. bunun yaninde cerrahin yapmasi da bana mantikli geliyor..
sunnete karar verdikten sonra ogrendik ki eger hastaneden ciktiktan sonra yaptirsaymisiz iki kati ucret odememiz gerekecekmis cunku ameliyathane ucreti ayri aliniyormus oyle olunca.. buna da dikkati cekmek isterim. hemen o kadar kucuk yaptirmanin da cok faydasini gorduk.. gobegi dustugunde sunneti de iyilesmisti.. tum sıkıntılardan kurtulmustuk..


buryav

cadsiz, tesekkur ederim. yaptirmak istedigim hastaneye sorduk, 250 tl istiyormus urolog. cocuk cerrahlarida varmis, onun fiyatini almadim henuz. ama her sey dahil mi onu sormadim bak. sirf doktor parasi olabilir bu.Cevaplamak için Üye ol