sünnette ürolog mu? çocuk cerrahı mı?

buryav soruyor: 10

nasipse dogumdan sonraki ilk 10 gun icinde oglusumu sunent ettirmeyi istiyoruz. ama kimisi urolog yapsin, o organ ve islevleriyle ilgilenen o diyor. kimisi de olur mu cocuk cerrahı yapsin, kesip bicmeyi o biliyor diyor.. kuzusunu sunnet ettiren anneler, babalar, sizler hangi bransa yaptirdiniz sunnet isini?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


Aysegul_

arkadaşlar üroloji de cerrahi bir branştır, bilgi yanlışlığı olmasın.


buryav

aysegul_, oyleymis. arastiriyorum da bir yandan. operator dr urologlar cerrahi islem yapabiliyorlar. operator dr jinekologlarin ameliyat yapabildikleri gibi.


_Sezin_

Arkadaslar bütün urologlar ve bütün jinekologlar cerrahi egitimi alarak mezun olurlar. Yani hepsi operatördur. Cerrahi yapmayı tercih etmeyenler olur sonra o ayrı.


cadsiz

hastanede sunnet yapiliyorsa ve bunu kim yapiyorsa yine onun yapmasinda fayda olabilir, biz hic cerrah ya da urolog olsun diye arastirmamistik..


Nazife

Biz de 15 gün sonra inmemiş testis şikayetimizden dolayı bir operasyon geçireceğiz. Doktorumuz çocuk üroloğu, prof. Sünnet konusunu hiç konuşmadık, anestezi almışken sünnet yapmayı teklif edebilir. Açıkcası konusunda uzman olduğu ve zaten bir operasyon yapacağı için sünneti de yaparsa sorun olabileceği hiç aklımın ucundan bile geçmemişti. Endişelenmeli miyim?buryav

novo_vida oyleymis.

cadsiz, genel cerrahta yapiyormus sunneti, urologta, bize yaptiracagimiz hastanede boyle soylediler.

nazife, endiselenicek bir durum oldugunu sanmiyorum. ürologlarda sunnet yapiyormus. esim urologtan yana, buyuk oglumu cocuk cerrahi sunnet etmisti. ama 45 gunluk yavruma genel anestezi uyguladi. hala sinirlerim bozulur. 6 aylik, 10 aylik bebeklerde bile lokal anesteziyle yapilabiliyormus sunnet. biz bosu bosuna narkoz verdirdik cocuga. neyse, acemilik oldu, simdi ki oglanda lokal olacak insallah.


_Sezin_

Anestezi konusunda da 40 güne kadar lokal rahat uyormuş ama bebek buyudukce çok ağlıyor ve panik oluyormuş. 4-5 kisi tityir kipirdamasin diye vs. Bence hafif bir genel anesteziye göre bu daha iz bırakıci olabilir cocukta.


buryav

orasida dogru ama, yavrum saat basi emen cocuk o gun 5 saat ac kalmisti .neyse, geldi gecti cok sukur. bu kuzumda saglikla sihhatle dogar ve saglikla sihhatle sunnetinide atlatir insallah..jildando

Bizimkini urolog yapmıştı . Metropolitanda doğum yaptım ben. Sunnet olacaksa su su doktorlar yapabilir ( ikisi de urologtu) Dogum doktorunuzala goruselim o sizi yonlendirsin dediler, biz de tamam dedik .Benim dogum doktorum, biraz ilah gibi benim icin, hatta bizim aile icin:) O diyorsa tamamdır gibi bir inanış var bende, sonucta tıp konusunda danısabilecegim en bilgili kisi o hayatımda.


buryav

bana da kadın dogum doktorum urolog demisti. esimle de konustuk biraz once, buyuk ihtimalle urolog bir doktor bulduk, ona yaptiracagiz.Cevaplamak için Üye ol