sünnette ürolog mu? çocuk cerrahı mı?

buryav soruyor: 2

nasipse dogumdan sonraki ilk 10 gun icinde oglusumu sunent ettirmeyi istiyoruz. ama kimisi urolog yapsin, o organ ve islevleriyle ilgilenen o diyor. kimisi de olur mu cocuk cerrahı yapsin, kesip bicmeyi o biliyor diyor.. kuzusunu sunnet ettiren anneler, babalar, sizler hangi bransa yaptirdiniz sunnet isini?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


jildando

Bu arada dogumdan 24 saat gectikten sonra sunnet yapılabiliyor, biz hastaneden cıkmadan yaptırmıştık, eger besleme konusunda bir sıkıntınız olmazsa yaptırabilirsiniz. operasyondan sonra cok acikmis oluyor, sutunuz varsa sorun olmaz ama yoksa sıkıntı yasarsınız. 

Hem ilk pansumanları hemsireler yapıyor, hemde gercekten gobegi dusmeden iyilesiyor. ilk donem gobegine zaten dikkat ediyorsunuz , ikisi bir arada cikiyor.
Bu arada isterseniz buyuk oglunuzun cocuk doktoruna da sorun, ben sormustum mutlaka yaptırın demişti, ama bu konuda gorusler biraz farklı olabiliyor, cocuk goz doktorumuzda ( 10 gunlukken kontrole gitmemiz gerekiyordu bizim o zaman gormustu) esinin urolog oldugunu ve bu kadar kucukken aslında onermediklerini agri esiklerini dusurdugunu soylemisti.
Dediğim gibi hemen hemen her konuda oldugu gibi bu konuda da ne yazık ki doktorların gorusu farklı.
Bir de, cok yazdım ama, sigortanız varsa eger, benim sigortam oldugu icin ( bebeklere ilk 14 gun sigorta yapmıyor bizim sigorta sirketi) yarı fiyatına yapmışlardı. onu da sorun isterseniz


buryav

hduran. tesekkurler mesaj icin. dogum yapacagim hastanede olmayacak sunnet.  cocuk doktorumuzun oldugu hastanede olacak. ilk asisi 1 haftalikken vurulacak, o gun sunneti de halledelim istiyoruz. asiyla ayni gun olmaz derse urolog, ertesi gun. yani nasip olursa ilk 10 gun icinde yaptiracagiz insallah.
Cevaplamak için Üye ol