Oto koltuğu (cybex sirona -15/36 kg koltuk tavsiyesi)

viconia soruyor: 4

Merhaba,

Kızım 9 ayı geçtiğinde Cybex sirona aldık . Son bir kaç aya kadar da problemsiz kullandık.  Fakat son aylarda bir şekilde kızım koltuğa sığmamaya başladı. Başın arkasında kalması gerekli kısım en üst seviyeye çekilse dahi omuzlarının üzerine basıyor. Kızım öyle çok iri veya uzun bir çocuk değil eylulde 3 olacağız boyu 96 - 97 cm civarı . 
Normalde 4 yaşına kadar kullanmayı beklediğimiz koltuğun bu kadar erken ömrünü tamamlaması açıkçası çok can sıkıcı. 
Üzerine alternatif koltuklara baktığımda olay daha da can sıkıcı hale geldi , zira bir üst boyda koltukların büyük bir kısmı isofixli değil ve 5 nokta emniyet kemeri ile bağlanmıyor ki kızım bunun için çok küçük henüz. 
Tam anlamı ile ortada kalmış durumdayız. 
Sirona kullanıp bu sorunu yaşayan var mı ? (acaba bizimkinde üretim hatası mı var diye düşünüyorum ) 
Yada bir üst grupta isofixli ve 5 nokta emniyet kemeri ile kullanılan iyi bir alternatif var mı ? 

Tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. 


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sumeyye

bir üst grupta 5 nokta emniyet kemerli Tr secenegı yok gıbı. sadece kemersız on barlı tıpler belkı ıcınıze sınebılır capraz kemere gore.  bız romer safefıx plus kullanıyoruz ve hala sıgıyor ben de 5 nokta emnıyet kemerlı bır ust grup bulmayı dılerdım ancak capraz kemerlı bır ust gruplarda basın one dusmesı vs kacınılmaz. bır tek beasfe ızı up hafıf yatarlı ve benım ıcıme sınen model oldu sanırım..  yurt dısında 5 nokta kemerlı /isofixli oldukca yaygın 18kg ustu koltuklarda ama neden ıthal edılmıyor anlamıyorum.


hlymrt

Sümeyye hanım römer marka çok pahalı diye biliyorum siz nerden aldnz ne kadar aldnz


mustafamami

biz recaro young sport aldık. 9-36 kg. isofix yok ama 5 noktalı kemeri var. oğlum 95 cm hala rahat sığıyor. bir deneyin isterseniz e-bebek'ten almıştık biz. 


Operaistanbul

Merhabalar Viconia,

Sorunuzu yeni gördük, umarız çok geç kalmamışızdır.

Cybex Sirona doğumdan 18 kg'a kadar ve yaklaşık 90 cm'e kadar kullanabileceğiniz bir oto koltuğudur. Bebeğiniz daha uzun olduğu için bir üst modele geçme zamanı gelmiş demektir.

15-36 kg grubu alacağınız son çocuk oto koltuğu grubu olup burada size Cybex Solution Q Fix veya Cybex Solution M Fix modellerini önerebiliriz.

Tüm Alman Cybex çocuk oto koltuğu modellerinde olduğu gibi, Cybex Solution serisi de, bağımsız değerlendirmelerde ve çarpışma testlerinde güvenlik, konfor, fonksiyonellik kritelerinde en yüksek puanları almayı başarmışlardır.

Bunların arasında dünyaca ünlü Adac, Stiftung Warrentest vb sayabiliriz.Cybex ürünlerinin Türkiye distribütörü olarak herhangi bir sorunuz için:

info@operaistanbul.com
tel 0212 321 8131

Daha fazla bilgi için

www.cybex-online.com
www.operaistanbul.com

sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ürün videoları için

https://www.youtube.com/channel/UC4lt70QG0GtHLEH9oB6M3SQ

Saygılarımızla,

Opera Istanbul

https://www.facebook.com/operaistanbul/
https://www.instagram.com/operaistanbul/Cevaplamak için Üye ol