Bebeğim emmiyor

goncazeynep soruyor: 6

3,5 aylık bir bebğim var.fakat emmerken çok zorlanıyor. ve ağlıyor. hatta emme pozisyonuna gelince deli gibi ağlıyor. bu arada benimde sütüm kesildi.çünkü çok üzüldüm. şimdi biberon vermeye çalışıyorum. onada deli gibi ağlıyor.bir problem var diye düşünüyorum.ne elobilir.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


moremi

Merhaba,bebeğinizi bu aya kadar emzirebildiniz mi.eğer emzirdiyseniz neden 3.5 aylıkken zorlanmaya başladı acaba.göğüs ucu ile bi problem olabilir.bu arada ufaklık aç olduğu için ağlıyordur muhtemelen memeyi tutamadıkça kızıyo heralde.emzirmeye ısrarla dvam edin sütünüz kesilmemiştir siz emzirmeye tekrar başlayınca gelmeye devam edcektir.biberonuda istemiyorsa kaşıkla verin mamayı.


kle

Belki bir yeri ağrıyordur.Doktora danışın bence.Kolay gelsin size.


Cansu88

Oglumda ayniyri gaz dediler sicaktan deduler oysaki sunnet gerekiuormus cok cani yaniuormus.szn bebeginiz kizmi erkekmi bilmiuorum ama bi kontrol ettorin bide uzulmeyin sutinu kacmasin zmnla daha kolay oluyor hersey;-)fistikcik

Merhaba,
Uzun bir cevap yazmıştım ama yanlışlıkla silindi maalesef. Öncelikle hiçbir şey geri dönüşsüz değil, kesildiğini sandığınız süt geri gelir, bebek tekrar memeye döner. Bu yüzden içinizi ferah tutun. Süt üretimini tekrar başlatmak için tek yapmanız gereken iyi bir elektrikli sağma makinesiyle 2,5 saatte bir her iki göğsü en az 15-20 dakika sağmaktır. Bebeğin memeyi red sebeplerini ve çözüm önerilerini de şu soruda yazdıklarımızda bulabilirsiniz :
http://www.nurturia.com.tr/questions/338bdc08-9ca3-4986-a695-9fc0017368a4/1/bebegim-emmeyi-reddediyor-%28


sevecen

fıstıkçık eger sagma makinası yoksa ne tavsiye edersin acaba?

 


fistikcik

Sağma makinesi böyle bir durumda şart. Bebeğin emmediği süre boyunca süt üretimini korumak için mutlaka süt sağılmalı. En kötü ihtimal elle çalışan pompalar kullanılabilir, ya da becerilebiliyorsa süt elle (fincan kullanılarak) sağılabilir, ama kolay değildir bunu yapmak. Anne için en rahatı ve verimlisi iyi bir elektrikli sağma makinesidir. Bu yüzden bunun bir alternatifi yoktur.Cevaplamak için Üye ol