9. ayda gecede 5 defa uyaniyor benzer tecrubeleri olanlar

mugekulak soruyor: 6

Merhaba sevgili anneler;


kizim 9. ayina girdi ve hala gecede eksiksiz 5 defa uyaniyor. Dun odasinda yatirmaya basladim (daha once bizimle ayni odada park yataktaydi) hicbirsey degismedi. Mamanin dozunu/sikligini artirmayi/azaltmayi, bazen sadece su vermeyi/emzirmeyi ya da sadece pispislayip yan cevirip emzik vermeyi de denedim ama nafile. Artik uykusuzluktan cok daha sik hastalanir oldum; yasam kalitemi de motivasyonumu da kotu yonde etkiliyor.

Benzer tecrubeleri (2 yasina kadar devam edenleri de duydum :() ya da basari hikayeleri olanlardan tecrubelerini aktarmalarini rica ediyorum.

tesekkurler, sevgiler

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


river

aynı dert bizde de var..benim kızım da 8 aylık.kendi kendine uyumayı bilmiyordu(ayağımda sallıyordum) şimdi yatağına koyuyorum pışpışlıyorum kolaylıkla uyuyor.gündüz uykularımız düzeldi bu sayede ama şu gece uykuları hala uyanıyor hem de saat başı :( şanslıysam 2 saatte bir o da nadir..ben de delirmek üzereyim.


toscana

merhaba moralinizi bozmak istemem.bizimki 17 aylık geceleri en az 4-5 defa kalkıyor.bende uykusuzluktan sürekli hasta ve yorgun oluyorum.yer yatağı yaptık ve son 1 aydır beraber yatıyoruz.geceleri gene çok sık uyanıyor.yanında olduğum için uykusu açılmadan hemen müdahale ediyorum.bende odalar arası gitmemiş oluyorum.psikologlar beraber yatmayı uygun bulmuyor ama sinirli,hasta ve yorgun anne olmasından daha iyidir.maalesef her bebeğe aynı literatürü uygulamak çok zor oluyor.size bunu tavsiye edebilirim.
sık uyanma sebepleri arasında:
-oda sıcak olabilir
-kabus görüyor olabilir
-sizi yanında istiyor olabilir
-susuyor ve acıkıyor olabilir
-diş çıkarıyor olabilir
-gazı olabilir
maalesef  çözümü bu şeklide bulabildim.buda tam çözüm sayılmayabilir.umarım uykusu hemen düzene girer.


ozgelif

Bizim sıkıntımız memeydi. 1 yaş sonrası gece 10 kez kalktığımı bilirim. Tamamen bağımlı olmuştu bir nevi ağız tiryakiliği sanırım :) 23.ayda memeyi kestik ve deliksiz uyumaya başladı.


river

ben de birlikte yatıyorum maalesef..o kadar sık uyanıyor ki yataktan al emzir yatır can dayanmıyor valla en son yanıma alıyorum..bizim kız meme emmeden de uykuya geri dalmıyor çığlık çığlığa ağlıyor.emzik falan kar etmiyor..eşim zavallı da içeride koltukta yatıyor çoğu zaman sıkışıyoruz çünkü yatakta.nasıl bi çözüm bulucam bilmiyorum.gece uyuyamayınca gündüz de leyla gibi oluyorum.ne ev işi yapmak istiyor canım ne de yemek..sinirli de oluyorum ayrıca..öff yani!!


gmzalp

malesef bu alışkanlık oluyor yattığı yer ve yediği ile alakalı değil.ben hala gecede 3-4 kere kalkıp yanına gidip sütünü biberonla içiriyorum uykusuna devam ediyor .vermezsem ağlayıp uyanıp kalkıyor ..oğlum 27 aylık gece uykum yok..gündüz onunla uyumaya çalışıyorum..umarım 3 yaşında geçer...


ucankus8

=)) Benim yiğenimde çok sık uyanıyor , sizinde dediğiniz qibi meme tiryakisi . . .
Memesi ağzından dustumu zırlıyoo =D sonra ablam memeyi verdimi uyuyo , ewet benim yiğenimde 10 defa ağlıyodur , ablam çok yorqun ve bitkin oluyor , bazı qeceler çok qüzel uyuyor bazı qeceler ise hiç uyumuyor . . . e ablamda uykusuz kalıyor , uykusuz kaldımı ikiside sinirleniyor :P :PCevaplamak için Üye ol