Gymboree'ye gidenler

minita soruyor: 7

Oğlum bir hafta sonra 7 aylık olacak. İnternette oyun gruplarına bakarken gymboree'yi gördüm ve her aydaki çocuklara uygun aktiviteler var. Deneme dersine katılmayı düşünüyorum. Gitmiş olanlar varsa memnun kaldınızmı acaba

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


minita

Bir fikri olan yok mu acaba


daco

Geçenlerde sizin sorunuza benzer bir soru sorulmuştu, aşağıdaki cevabı yazmıştım. Bizim başlama ayımız sizden büyük olduğundan, 7 aylık gruplar hakkında deneyim/bilgi sahibi değilim ancak bizim deneyimimiz de size bir fikir verebilir belki.

---------------------------------------------

Kızım 17 aylıkken Gymboree'ye başlamıştık ve yazın 2 ay hariç, geçtiğimiz Aralık ayına kadar devam ettik (devam edecektik ancak bu ay şehir dışında olacağımızdan henüz kayıt yenilemedik). Akrabalarımız yanımızda olmadığından ve devamlı görüştüğümüz çocuklu/çocuksuz arkadaşlarımız olmadığından, hem kızımın sosyalleşmesi (dolaylı olarakta benim sosyalleşmem) için başlamıştık. İşin enteresan tarafı ikimizde sosyalleşme adına pek bir gelişme kaydedemedik :)))) 


Yaklaşık 1,5 sene boyunca topluca yapılan aktivitelere toplasanız 5 kez katılmıştır (play and learn denilen, ilk 30 dk.sı 2 haftada 1 değişen bir tema ve son 15 dk.sı standart oyunlarla geçen dersler). Hatta ilk kez tam olarak katılım gösterdiğinde (2 yaş civarı) eğitmenler kutlama yapmışlardı :)))) Tabii bu tümüyle kızımın yapısıyla alakalı bir durum, diğer birçok çocuğun keyifle bu derse girdiğini, eğlendiğini biliyorum.

Resim dersi (60 dk temalı) daha bireysel olduğundan (sınıfta başka çocuklarda var ancak aktiviteler bireysel), ders süresi daha uzun olmasına rağmen daha çok severdi ve hala çok sever. Müzik sınıfını küçük ve karanlık bulduğu için (diğer sınıflara göre, kızımın düşüncesi) ilk başlarda girmedi, 2 yaş gibi derslere katıldı sevip sevmediği konusunda emin değilim, değişkendi katılımı. 

Fiyatlar seçtiğiniz aktiviteye göre değişiyor. Herbir aktivitenin paketi toplamda 12 ders. İster haftada 2 gün katılıp 6 haftada bitirin, ister haftada 1 derse katılın 12 haftada bitsin. Veya 2 aktivite alıp 24 ders veya 3 aktivite alıp 36 ders gidebilirsiniz. Haftada 3 gün, öğleden sonra serbest zaman saati var. Derslerin içerikleri, materyallerin büyük bir kısmı  yurtdışındaki genel merkezden geliyor. 

Benim gördüğüm hemen hemen tüm çocukların en sevdiği ders play and learn dersi ve bence 18 ay için sadece bu derse girmesi yeterli. Zamanla dersleri çeşitlendirebilirsiniz. Size sunulan pakette haftada 3 gün serbest zaman da sunulacaktır ve geçen sene bu zamanlar en çok bundan yararlanmıştım.  

Temizlik, çocuklara verilen materyaller/oyuncaklar, eğitmenlerin eğitim düzeyi, bebeklere/çocuklara yaklaşım derseniz birçok deneme sınıfına katıldım, bu konularda Gymboree'den daha iyisini görmedim. 

Tüm bunlardan yola çıkarak  diyebilirim ki kızımın sosyal ve bireysel gelişimine bir katkısı elbet olmuştur (yeme sorunu olan çocukların düzeldiğini, vurma eğilimi olanların toparlandığını da gördüm) ama içinde 3-5 bebek/çocuk, 5-10 oyuncağın olduğu, temiz olan her yer 18 aylık bebeğin sosyal/bireysel gelişimi için yeterlidir diye düşünüyorum. Bu annelerin kurduğu bir oyun grubu da olabilir, parkta olabilir, bir kreşin mütevazi bir anne-bebek grubu da olabilir. 


minita

Çok teşekkürler cevabınız için. Önümüzdeki hafta deneme amaçlı gidicez inşallah. Bence de sosyalleşmeleri adına mutlaka bir katkısı vardır. Deneyip görücez bakalım bizde:))


daco

Rica ederim, umarım güzel vakit geçirirsiniz.....


kitty

merhaba, bizde 8 aylıkken başlamıştık oyun derslerine halen gidiyoruz. yalnızca yaz sürecinde ara vermiştik. birkaç farklı yer denedikten sonra gymboree'ye karar vermiştik. haftada bir kez gidilen oyun derslerinden memnunuz. bunun dışında üye olduğumuz için serbest oyun saatlerinden de faydalanıyoruz özellikle kış aylarında iyi zaman geçiriyoruz. 


minita

Bizde başlıycaz inşallah severiz:)


foxy

BiZ yeni basladik sunu tecrube ettm 27 aydan once bu tarz aktiviteler bosa para harcama:(( ama 27 den sonra muhtesem katilim super eglece super kucukken birakin sizinle zaman gecirsin yeterCevaplamak için Üye ol