Oğlumla yapışık ikiz olduk..

kucukadam soruyor: 5

Merhaba,

Oğlum 15 aylık, doğduğunda yeni bir şehre taşındik ve ücretsiz izindeyim.. tek başıma baktım.. çocuk ben ve babası dışında hic kimseyi göremedi.. hatta insan görsün Bol bol park ve alışveriş merkezine götüruyorum. emmeye devam ediyor. Ama birkaç haftadır bir kac saniye yanından ayrılsam dahi kıyameti kopariyor. Emeklemiyor . Parmağımdan tutup yürüyor bütün gün . Babasıyla oyun oynarken bile illa bende yanlarında durucam. .

Biraz aglamasina da izin vermiyorum çünkü aglayinca kuruyor.

Sadece bir kaç dakika izin verse rahatlicam ama mümkün değil.

sizce geçici bir durum mudur? Ya da nasıl gecirebilirim???

Sevgiler..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


msy21

benimkide 8 aylık aynı durumdayız yanından ayrılmama izin vermiyor illa beni görecek


maviboncukk

Aynı durum bizdede var. Koltuktan koltuğa elimden tutup beni de götürüyor..evdeysem bana yapışık. Biberonu bile ben tutacağım vb..


bbade

30 sene sonra yapisik ikizimi dogurdum diyorum :)

20 aylik oldu ve haalaa ayni. hele kardesi dogdugundan beri daha da kotu oldu. emmeyi birakan cocuk yeniden emmeye basladi. gece beraber yatiyorz. benimle yatarsa uyuyo ama babasiyla yatsin ki babasina da kara sevdalidir. o gece ayaktayiz.

tuvalete dahi beraber gidiyoruz.


hndgul

Size anne-çocuk oyun gruplarına katılmanızı öneririm. Çünkü çocukların kendi yaş grubundaki arkadaşlarıyla sosyalleşebileceği ortamlara anneleriyle birlikte katılması çocuklarda özgüven kazanımı ve endişelerinin azaltılmasını sağlar. Bu sayede anneye bağlılık yaşayan çocuklar anneden ayrı bir birey olmaya ve yaşıtlarıyla sosyalleşmeye adım atmış olurlar. Hatta grup aktiviteleri sayesinde 'biz' kavramının da farkına varır ve paylaşmayı öğrenirler.


hndgul

www.annecocukoyunevi.org ve www.facebook.com/annecocukoyunevi adreslerini de inceleyebilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol