diş çıkarma

sinemerd soruyor: 5

4 gün önce 2 dişimiz birden patladı. elime geliyor ama hala dışarıdan bakıldığında görünmüyorlar.
Bu dişler ne kadar sürede uzar?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


denizinannesi

Merhaba Sinemerd,
Kizim 6.5 aylik. Biz de ilk defa 20 Aralikta farkettik on alt 2 disi ve hala uzamalari tamamlanmadi. Ben de sabirsizlikla bekliyorum.
Bol sans...


nesrinmy

dişlerin patlaması 3-4 gün, uzaması ile 1 ayı bulabiliyor. Ama daha arkadaki dişler için süreler biraz daha uzun, bizim şu anda 8 dişimiz var ve ön azılar neredeyse 2 aydır yer yapıyorlar ve bugün yarın patlayacaklar, Yiğit parmaklarını boğazına kadar sokup kaşımaya çaışıyor sürekli :) size de sabır diliyorum, daha yolun başındasınız :)


Pranayama

Alp'in ilk dişi 17 Aralıkta patlamıştı. Hemen peşinden yanındaki de patladı. 20 gün geçmiş hala minicikler. Sanırım baya yavaş çıkıyorlar. Belki de her bebekte farklıdır.


erimonat

oğlum ilk defa dün gece uyanıp uyanıp ağladı dişten olabilirmi


esraozlem

Bebekten bebeğe değişebildiği gibi aynı bebekte de dişten dişe değişebiliyor. Ada ön/yan kesicileri nispeten kolay çıkardı, nispeten diyorum çünkü sadece ilk dişinde biraz ağrısı olmuştu (7.ayda) sonrasında sadece aşırı artan salya ve herşeyle dişini kaşıma şeklinde devam etti. 1.yaşında 4 adet ön kesiciyi tamamlamıştı. Arkasından yan kesiciler geldi. 18 aylıkken hala ağzında 8 diş vardı. Azılarını çıkarma belirtileri (hülya'nın bahsettiği şişme ve bir türlü çıkmama durumu) 16. ayda başlayıp haftalar sürdü. Ciddi ağrıları oldu. Calpol, jel vs işe yaramadı. Yemek yiyemedi, ateşi çıktı, kabız oldu, ishal oldu, oldu da oldu :) Sonra birden sağ alt küçük azısının patlamasıyla furya başladı. 3 ay içinde 4 adet küçük azı ve 2 köpek diş çıkardı. Köpek dişlerini anlamadık bile, bir anda ucu patladı, dişler uzamaya başladı. Üst köpekler de geliyor sanırım. Bir de azılar bizde şöyle oldu, diş tek seferde çıkmadı, önce bir köşesi, sonra diğeri sonra diğeri şeklinde, yani patladı, bitti diyemedik, dişin komple çıkması maalesef sancılı oldu.Cevaplamak için Üye ol