denver testi

kalender59 soruyor: 5

9 aylık bir bebeği olan yakınım yaptırmış 6 aylık gelişim çıkmış bu testten hiç yaptıran varmı .yada bu testi doktorundan duyan merak ettim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


sadeceanne

Bizim çocuk doktorumuz hemen hemen her ay maddelere bakıyor, ipucu veriyor bize, dilerseniz doktorunuza sorun, eminim O da biliyordur ve yol gösterebilir size..


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Bende arkadaşımdan duymuştum kadın sağlığı merkezlerinin 153 numaralı telefonlarından randevu alınarak ücretsiz yaptırılıyormuş. Doktorumuza sordum rutin yapılan bir şiey değil dedi. Gelişiminde gözle görülen bir gerilik yoksa, yaptırmayada gerek yok demişti , bizim bir problemimiz olmazığından gerek duymadık.

Şurdan detaylarını okuyabilirsiniz.
http://nisankaraahmetoglu.blogspot.com/2010/02/denver-ii-gelisimsel-tarama-testi.html


cancanedaali

denver 2 gelişimsel tarama testi Türkiye standardizasyonu yapılmış güvenilir bir testtir,erken çocukluk döneminde gelişimsel gecikmeleri yakalamada etkili olduğunu bir çocuk gelişim uzmanı olarak söyleyebilirim.


beatrix

İzmirde bu testi yaptiran var mi acaba


gmzalp

antalyada yansıma aile çocuk merkezi yapıyor.ben oğlumu orada, oyun grubuna götürüyorum. mekan bir pedagoga ait ,3 ayda bir tüm çocuklara yapılıyor.2 yaşından beri yapılıyor yani. bizimkiler büyük olduğundan ,soru soruluyor cevaplara göre gelişim yaşları söyleniyor.Cevaplamak için Üye ol